Zamknij

Kaufland kontra związkowcy. Chodzi o 800 zł podwyżek dla pracowników

18.11.2019 16:24
Kaufland. Będą podwyżki dla pracowników? Negocjacje ze związkowcami
fot. canon_shooter/Shutterstock (ilustracyjne)

Międzyzakładowa Organizacja Wolnego Związku Zawodowego "Jedność Pracownicza" domaga się 800 zł podwyżek dla pracowników sieci Kaufland. Ostatnie rozmowy z właścicielami marketów nie przyniosły porozumienia. Planowane są dalsze negocjacje.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Dlahandlu.pl, we wrześniu związkowcy wysunęli pod adresem zarządu spółki Kaufland Polska Markety żądanie 800-złotowych podwyżek dla pracowników sieci handlowej. 

"Wówczas Zarząd Kauflandu nie był w stanie zrealizować żądań związkowców wobec czego doszło do sporu zbiorowego, który obliguje obie strony do bezzwłocznego podjęcia rokowań" - napisali na Facebooku związkowcy. 

Zobacz także

We wtorek 12 listopada doszło do spotkania związkowców z władzami Kauflanda w Polsce.

"Z uwagi na rozbieżność swoich stanowisk istniało duże prawdopodobieństwo wejścia w kolejny etap sporu, w który włącza się mediator wyznaczony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej" - relacjonowali związkowcy. 

Zobacz także

Związkowcy Międzyzakładowej Organizacji WZZ "Jedność Pracownicza" i Przedstawiciele Kauflandu wspólnie zdecydowali, że kolejne spotkanie negocjacyjne odbędzie się 16 grudnia tego roku.

Kaufland w Polsce zatrudnia około 15 tys. osób, które pracują w 212 marketach w całym kraju. Podchodząca z Niemiec sieć planuje rozszerzyć działalność, przejmując m.in. 6 marketów sprzedanych przez Tesco.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl