Zamknij

Kaufland ogłosił podwyżki. Ile zarobią kasjerzy?

10.02.2020 15:22
Kaufland zarobki 2020. Będą podwyżki dla kasjerów
fot. Syda Productions/Shutterstock (ilustracyjne)

Kolejna duża sieć handlowa zdecydowała się na podwyżki dla pracowników. Kaufland zamierza płacić kasjerom i innym pracownikom od 3200 do 3900 zł brutto miesięcznie. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Kaufland, który jest obecny na polskim rynku handlowym od 19 lat, od kilku miesięcy znajdował się w sporze ze związkowcami. Domagali się od niemieckiej sieci marketów kilkuset złotowych podwyżek.

Kaufland. Jakie zarobki?

Jak podał portal Dlahandlu.pl, doszło do porozumienia. Od 1 marca tego roku pracownicy Kauflanda otrzymają podwyżki w zależności od miejsca i stażu pracy.    

Zobacz także

Na stanowisku kasjer-sprzedawca zarobki po podwyżce wyniosą od 3200 do 3900 zł brutto miesięcznie (wraz z dodatkiem motywacyjnym). Koszt podwyżek to 50 mln zł.

Dla porównania - w Lidlu nowi pracownicy mogą liczyć na zarobki od 3400 zł do 4150 zł brutto, a w Biedronce od 3050 zł do 3200 zł brutto (w tym nagroda za 100-proc. obecność w pracy). 

Zobacz także

Podwyżki w Kauflandzie obejmą wszystkich pracowników sieci - kasjerów, zatrudnionych w centrach dystrybucyjnych, jak i pracowników centrali. Poziom wynagrodzeń będzie podnoszony proporcjonalnie do pełnionej funkcji. Ponadto pracownicy Kauflanda mogą otrzymać nawet 400 zł za 100 proc. frekwencję w pracy. 

- Co roku aktualizujemy stawki wynagrodzeń w naszej sieci - podkreśliła Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska, cytowana przez Dlahandlu.pl.

Prowadzimy przy tym stałe konsultacje ze związkami zawodowymi i przedstawicielami pracowników. Staramy się wypracować rozwiązania rynkowo konkurencyjne i atrakcyjne dla pracowników, ale także realne i ekonomicznie uzasadnione dla nas jako pracodawcy. Wynagrodzenia to jednak nie wszystko. Mamy przy tym bardzo rozbudowany system benefitów, z których mogą korzystać  nasi pracownicy, jak również inwestujemy w różnorodne procesy optymalizacyjne, które mają ułatwić pracę

Małgorzata Ławnik

Kaufland w całej Polsce prowadzi 213 marketów i zatrudnia około 16 tys. pracowników.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl