Zamknij

Kaufland otwiera nowe sklepy i rekrutuje. Ile można zarobić?

18.02.2020 14:46
Kaufland szuka pracowników. Co oferuje? Zarobki, warunki pracy
fot. Shutterstock/Karolis Kavolelis (ilustracyjne)

W pierwszych miesiącach 2020 roku Kaufland otworzy 3 nowe sklepy, a w kolejnym półroczu 3 kolejne. Sieć zachęca do podjęcia pracy w sklepie i kusi benefitami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

W pierwszym kwartale tego roku Kaufland powiększy się o obiekty w Częstochowie, Piastowie oraz w Zawierciu, a w drugiej połowie roku planowane są także otwarcia nowych marketów w Lublinie, Katowicach i Szczecinie – informuje serwis dlahandlu.pl.

Nowe inwestycje wymagają zwiększenia zatrudnienia. Już teraz w sklepach sieci Kaufland pracuje 16 tysięcy osób. Wkrótce mają ruszyć nowe procesy rekrutacyjne.

Zobacz także

Na jakie warunki mogą liczyć pracownicy?

Związkowcy porozumieli się z władzami sklepu i wynegocjowali podwyżki.

- Co roku w okolicy marca aktualizujemy stawki wynagrodzeń w naszej sieci. Prowadzimy przy tym stałe konsultacje ze związkami zawodowymi i przedstawicielami pracowników – mówi dla portalu dlahandlu.pl Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Zobacz także

Ile można zarobić?

Wysokość pensji zależna jest od stażu pracy, miejscowości, w której znajduje się sklep i zajmowanego stanowiska. Na stanowisku kasjer-sprzedawca zarobki po podwyżce wyniosą od 3200 do 3900 zł brutto miesięcznie (wraz z dodatkiem motywacyjnym).

Poziom wynagrodzeń ma być podnoszony proporcjonalnie do pełnionej funkcji.

Co więcej, pracownicy objęci są pakietem prywatnej opieki zdrowotnej, finansowanym przez spółkę. Pracodawca dopłaca też do karty MultiSport.

- Z okazji Wielkanocy i Świąt Bożego Narodzenia pracownicy otrzymują także bony i paczki świąteczne. Poza tym pracownicy mogą też skorzystać z urlopu sabbatical, który może potrwać od jednego do trzech miesięcy. Prócz tego osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się również o zapomogi z funduszu socjalnego - wylicza sieć.

Zobacz także

Kaufland Polska obecnie poszukuje pracowników do działów: sprzedaży, logistyki, obszarów centralnych, zakupu i administracji. To przede wszystkim oferty pracy do centrali we Wrocławiu, ale także do centrów logistycznych i marketów w całej Polsce.

RadioZET.pl/dlahandlu.pl