Zamknij

Spaghetti i falafel ze świerszczy? Kaufland sprzedaje dania z owadów

16.06.2020 11:15
Kaufland sprzedaje dania ze świerszczy
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/East News

Kaufland wprowadza na sklepowe półki produkty ze świerszczy. Owad ten stanowi składnik gotowych dań, a także chleba czy batoników, które trafiły do 29 sklepów tej sieci. 

Wypróbuj o…wady, które mają same zalety – dużo białka, dobre dla zdrowia nasycone kwasy tłuszczowe i wysokiej jakości witaminy, a do tego po prostu pysznie smakują!”. W tych słowach niemiecka sieć sklepów zachęca do kupna żywności wyprodukowanej z owadów.

W ofercie są gotowe dania ze świerszczy m.in. spaghetti bolognese, falafel, a także pieczywo i przekąski z owadów. Takie specjały pojawiły się w 29 sklepach sieci Kaufland w Polsce.

Kaufland sprzedaje dania ze świerszczy

W sklepach Kaufland można nabyć produkty marki Griidy. Chodzi o fińską spółkę zajmującą się hodowlą świerszczy. Jak czytamy w komunikacie sieci, produkty z tych owadów są źródłem białka, zawierają ponadto kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, witaminę B12 i wapń.

Zobacz także

Na półkach sklepowych znajdziemy też produkty marki Imago, która oferuje batoniki, przekąski i mieszanki z mączką z owadów. Kaufland oferuje też pieczywo Wholi stworzone z mieszanki nasion owsa, mączki ze świerszczy i soli morskiej.

Kaufland sprzedaje produkty z owadów
fot. Mat.pras

Takie przysmaki z owadów dostępne są w 29 sklepach sieci Kaufland: w Gdańsku, Jabłonnej, Krakowie, Legionowie, Łodzi, Nowym Dworze Mazowieckim, Piasecznie, Wołominie, Warszawie , Poznaniu, w Szczecinie i we Wrocławiu.

RadioZET.pl/Mat.pras