Zamknij

Kaufland otworzy sklepy w niedziele. Kolejna sieć placówką pocztową

23.08.2021 16:45
Kaufland otwiera się w niedziele
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Najpierw Biedronka, potem Lidl, a teraz Kaufland. Kolejne sieci handlowe sposobem omijają zakaz handlu. W marketach tych świadczone są usługi pocztowe.

Kaufland otworzy niektóre sklepy w niedziele – podał serwis Wiadomościhandlowe.pl.

Sieć śladem Lidla i Biedronki świadczyć będzie usługi pocztowe, dzięki czemu sklepy będą mogły działać także w niedziele niehandlowe.

Kaufland otwiera się w niedziele

Już od 5 września 2021 roku w niektórych marketach sieci Kaufland można będzie robić zakupy także w niedziele niehandlowe. Co najmniej 30 sklepów będzie legalnie działać także ostatniego dnia tygodnia.

Sieć testuje popularne ostatnio w handlu rozwiązanie: umowę z operatorem pocztowym, która jest furtką do ominięcia zakazu handlu. Niewykluczone, że sklepów sieci Kaufland czynnych w niedziele z czasem przybędzie.

Jak przekazało serwisowi Wiadomościhandlowe.pl biuro prasowe sieci Kaufland, krok ten podyktowany był działaniami konkurencji.

W związku z nieustannie rosnącą liczbą placówek otwieranych w niedziele przez konkurencję, sieci handlowe nieprowadzące handlu siedem dni w tygodniu znajdują się w mniej korzystnej sytuacji oraz są narażone na utratę klientów. Z tego też względu Kaufland, jako jeden z ostatnich uczestników rynku, podjął decyzję o otwarciu wybranych sklepów także w niedziele niehandlowe

Kaufland

Sieć dodała, że tam, gdzie konkurencja już prowadzi sprzedaż 7 dni w tygodniu, tam markety Kaufland także zostaną otwarte.

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl