Zamknij

Kaufland z 3 nowymi marketami przejętymi od Tesco

09.01.2020 16:53
Kaufland otwiera nowe markety. Gdzie? To rezultat likwidacji w Tesco
fot. Krzysztof Bubel/Shutterstock (ilustracyjne)

Kaufland otworzy ponownie markety, które w ubiegłym roku zlikwidowało Tesco. Chodzi o lokalizacje w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Kaufland, który jest obecny na polskim rynku od 2001 roku, przygotowuje się do otwarcia nowych marketów. To lokalizacje przejęte od Tesco, które zmieniło strategię sprzedażową i boryka się z problemami finansowymi.

Kaufland. Gdzie nowe markety?

Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, w połowie lutego 2020 roku mają zostać ponownie otwarate markety w Warszawie przy ul. Stalowej, Krakowie przy ul. Wielickiej oraz w Gdańsku przy ul. Cienistej. 

Zobacz także

Czy to wiąże się z utrudnieniami dla klientów?

"Przejęcie marketów wiąże się z przyczyn technicznych oraz formalnych z czasowym wstrzymaniem handlu w tych obiektach. Kaufland zamierza wykonać rebranding w możliwie najkrótszym terminie. Pełną wymianę elementów technicznych, marketingowych, jak również wyposażenia i towarów Kaufland planuje przeprowadzić w ciągu niecałych dwóch tygodni" - podała spółka Kaufland w informacji cytowanej przez Wiadomościhandlowe.pl.

Z kolei kompleksowa przebudowa marketów planowana jest w najbliższych miesiącach - po uzyskaniu niezbędnych pzowoleń. Będzie ona prowadzona już po ponownym otwarciu marketów, a klienci mają w jak najmniejszym stopniu prowadzone prace.

Zobacz także

Tesco notuje coraz większe spadki

Co z pracownikami, którzy do tej pory pracowali w trzech marketach Tesco, przejętych przez Kaufland?

"W nowo otwieranych placówkach planujemy zatrudnić pracowników Tesco pracujących aktualnie w przejmowanych lokalizacjach w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie. Z tymi pracownikami jesteśmy w stałym kontakcie za pośrednictwem specjalnie w tym celu powołanego koordynatora" - zapewnili przedstawiciele Kauflanda.

Przedstawiciele naszej organizacji udzielają odpowiedzi na  pytania zgłaszane wcześniej koordynatorowi. Pracownicy sklepów staną się pracownikami Kaufland z dniem 1 lutego 2020 roku Otrzymają oni atrakcyjne wynagrodzenie i warunki pracy identyczne do tych, jakie oferujemy wszystkim naszym pracownikom w marketach Kaufland na analogicznych stanowiskach

Kaufland Polska

Również w czwartek ujawniono najnowsze dane finansowe spółki Tesco. Sprzedaż brytyjskiej sieci w Europie Środkowej w trzecim kwartale roku fiskalnego (13 tygodni zakończonych 23 listopada 2019 roku) spadła aż o 11 proc. w ujęciu like-for-like (sprzedaż porównywalna) i aż o 14,2 proc. przy stałych kursach wymiany walut.

Największe straty Tesco zanotowało w Polsce, które w ubiegłym roku ogłosiło serię likwidacji marketów w całym kraju.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl