Zamknij

Kaufland oferuje pomoc psychologiczną pracownikom

04.12.2020 08:55
sklep kaufland
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Życie w pandemii to traumatyczne przeżycie, a praca w handlu i codzienna obawa o zarażenie się może poskutkować psychicznym urazem. W trosce o pracowników Kaufland zapewnił im w związku z tym możliwość bezpłatnego skorzystania z pomocy psychologa.

Koronawirus potrzebował zaledwie kilku tygodni, żeby postawić świat na głowie. Podczas pierwszego, wiosennego lockdownu dla wielu Polaków wyjście z domu było przeżyciem wprost z postapokaliptycznego filmu: chodniki i ulice opustoszałe, a napotykane osoby były traktowane z nieufnością, jak ktoś kto rozsiewając wirusa może narażać nasze życie.

Z duszą na ramieniu do pracy chodzili sprzedawcy, którzy nie mogli zgodnie z zaleceniami rządu ograniczyć kontaktów, obsługując setki, a nawet tysiące osób dziennie. Długie funkcjonowanie w stresie jest szkodliwe, dlatego też Kaufland postanowił pomóc pracownikom, uruchamiając dla nich linię wsparcia z bezpłatną pomocą psychologa.

Kaufland uruchomił linię wsparcia dla pracowników. Bezpłatna pomoc psychologa

Sieć handlowa wróciła do rozwiązania, które wprowadziła już w czasie pierwszego lockdownu. Również na wiosnę pracownicy Kauflandu mieli możliwość otrzymania porady psychologicznej w związku ze świadomością niebezpieczeństw czyhających na nich w pracy.

Zobacz także

Sprzedawcy wiedzą, że praktycznie każdego dnia ktoś może zarazić ich koronawirusem. Zasady reżimu sanitarnego podczas robienia zakupów mają to ryzyko zminimalizować, jednak ono cały czas istnieje. Zagrożenie zdrowia i życia pracowników jest powodem, dla którego Solidarność protestuje przeciw uczynienia niedzieli 6 grudnia 2020 dniem handlowym.

Zobacz także

Niebezpieczeństwa czyhające w pracy to jednak tylko część problemów wywoływanych przez pandemię. Groźny jest także długotrwały wymóg utrzymywania dystansu społecznego i konieczność ograniczania kontaktów z przyjaciółmi i rodziną. Rząd zapowiedział, że obostrzenia nie zostaną zdjęte nawet na czas świąt i w spotkaniach uczestniczyć będzie mogło co najwyżej 5 osób spoza danego gospodarstwa domowego.

Obecna sytuacja nie jest łatwa dla nikogo. Konieczność reorganizacji życia codziennego, utrudniony dostęp do rozrywki czy ograniczenie kontaktów towarzyskich mogą wpłynąć na zdrowie każdego. Dla poprawienia komfortu w tym czasie każdy pracownik sieci Kaufland może zadzwonić pod wyznaczony numer i bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne.

komunikat Kaufland

Sieć zapewnia, że pomoc udzielana jest w pełni anonimowo. Psycholog pełni dyżury przez sześć dni w tygodniu: od poniedziałku do niedzieli.

Dodatkowym wsparciem są eksperci ds. relacji pracowniczych, z którymi osoby zatrudnione w marketach, centrach dystrybucyjnych oraz w centrali firmy mogą się zwrócić ze swoimi problemami, wątpliwościami czy pytaniami dotyczącymi miejsca pracy i obecnej sytuacji.

RadioZET.pl/Kaufland