Zamknij

Kasyna będą zamknięte. Rząd zmienia obostrzenia

22.12.2020 12:35
Kasyna zostaną zamknięte? Jest decyzja rządu
fot. Piotr Molecki/East News (ilustracyjne)

Kasyna będą jednak zamknięte. Rząd zmienił swoją decyzję zaledwie kilka godzin po opublikowaniu rozporządzenia z nowymi obostrzeniami. Poinformował o tym wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Kasyna miały pozostać otwarte pomimo pandemii koronawirusa i wprowadzenia kwarantanny narodowej od 28 grudnia. Ta decyzja wywołała zdziwienie części polityków, komentatorów i ekspertów. Tym bardziej że galerie handlowe, hotele czy stoki narciarskie zostaną całkowicie zamknięte.

"Wszystko zamknięte, a kasyna nadal mogą działać. Przecież to śmianie się w twarz hotelarzom, właścicielom restauracji, branży fitness, itd." - napisał na Twitterze dziennikarz Marcin Makowski. Na jego post zareagował Maciej Wąsik.

Kasyna zostaną zamknięte

"Temat poruszony na posiedzeniu Rządu. Będzie szybka nowelizacja. Kasyna będą zamknięte" - napisał Wąsik na Twitterze.

O to, dlaczego rząd nie zdecydował się na zamknięcie kasyn, we wtorek rano pytany był szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w rozmowie z TVN24. "Przyznam się, że nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie" - powiedział.

Zobacz także

Zgodnie z nowym rozporządzeniem od 28 grudnia do 17 stycznia ustanowiony został zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Zmiana nie dotyczyła kasyn, w których aktualnie może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej dla klientów.

RadioZET.pl/PAP