Zamknij

Kasyna otwarte, ale bez jedzenia i picia. Absurdy w nowym rozporządzeniu

23.02.2021 12:51
Lockdown. Obostrzenia w kasynach
fot. KRZYSZTOF GLOWACKI/REPORTER/EastNews

Do restauracji nie pójdziemy, ale możemy wybrać się do kasyna. Nowe rozporządzenie pozwala odwiedzać salony z automatami i kasyna pod warunkiem, że nie będziemy tam jeść ani pić.

Lockdown wymusił m.in. zamrożenie części gospodarki, wprowadzenie pracy zdalnej, a także organizowanie zebrań służbowych w kamerze zamiast na żywo. Choć nadal nie ma możliwości wyjścia na spotkanie do kawiarni czy restauracji, to jednak nowe rozporządzenie pozwala na odwiedzenie kasyna.

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiedziała, że nie widzi możliwości, aby otwierać kolejne branże, dodała nawet, że niebawem rządowe restrykcje mogą zostać zaostrzone. Mimo to punkty, w których kwitnie hazard mogą wrócić do swojej działalności.

Lockdown. Do kasyna zamiast do restauracji

Właśnie zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Zgodnie z nowym dokumentem w kasynach i salonach z automatami powierzchnia przewidziana dla każdej osoby musi wynosić minimum 15 m kw., ale równocześnie należy zachować odległość jedynie 1,5 m od innych osób. Został także wprowadzony zakaz spożywania napojów i posiłków w tych obiektach, a obsługa nie jest wliczana do liczby osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Obostrzenia w kasynach i obiektach z automatami do gier hazardowych

Podstawą do prowadzenia działalności przez kasyna i salony z automatami jest zachowanie reżimu sanitarnego. Przed wejściem do każdego obiektu wymagana jest informacja o dopuszczalnym limicie osób, a obsługa będzie odpowiedzialna za dopilnowanie przestrzegania zasad.

RadioZET.pl/PAP