Zamknij

Karty MultiSport zyskują na popularności. Benefit Systems chwali się wynikami

13.11.2019 13:50
Karta MultiSport zyskuje na popularności. Zyski Benefit systems
fot. Shutterstock/Zodiacphoto (ilustracyjne)

Już ponad milion pracowników korzysta z karty MultiSport. Wzrost aktywności fizycznej Polaków obija się pozytywnie na wynikach finansowych grupy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Grupa Benefit Systems oferująca karty MultiSport chwali się wynikami. W trzecim kwartale 2019 roku firma osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 380,2 miliona złotych, co stanowiło wzrost o 28 procent wobec analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk firmy za ostatni kwartał wyniósł prawie 60 milionów złotych.

 Mamy za sobą dobry kwartał, odnotowaliśmy wzrost przychodów we wszystkich naszych segmentach operacyjnych. Kontynuowaliśmy także wdrażanie działań organizacyjnych, marketingowych oraz sprzedażowych, które mają służyć zwiększaniu sprzedaży i efektywności w naszych klubach fitness

- mówi Bartosz Józefiak, członek zarządu Benefit Systems.

Skąd te wzrosty? Coraz więcej osób ma kartę MultiSport. Firma zwiększyła liczbę kart sportowych o ponad 129,3 tysięcy. Dziś ponad milion pracowników korzysta z kart MultiSport.

Zobacz także

Benefit Systems wskazuje w komunikacie, że sprzedaż kart sportowych ma dziś duży potencjał. Trend dbania o siebie, którego ważnym elementem stał się aktywny tryb życia oraz silnie obecna w Europie moda na bycie „fit” systematycznie wzmacniają się także w Polsce – informuje firma.

W komunikacie wskazano też na wynik badania MultiSport Index 2019. 12 milionów Polaków, czyli 64 procent społeczeństwa, jest aktywnych fizycznie – wylicza Benefit Systems. Dalszej sprzedaży kart multisport sprzyja też niskie bezrobocie. W rezultacie rośnie rynek świadczeń pozapłacowych, który w 2018 roku osiągnął wartość miliardów złotych  wobec 11,3 miliarda rok wcześniej – czytamy w komunikacie.

Pozapłacowe benefity są też zachętą dla pracowników stosowaną przez firmy. Z badania Grant Thornton wynika, że poza obietnicą wysokich płac, aż 40 procent potencjalnych pracowników oczekuje od pracodawcy pakietu sportowego. Jeszcze cztery lata temu, w 2015 roku tę odpowiedź wskazał 18 procent pracowników.

Zobacz także

Niemal co trzecia osoba korzystająca z siłowni, basenu czy klubu fitness korzysta z kart typu MultiSport. Łącznie ponad milion pracowników w Polsce ma kartę sportową 

– wynika raportu MultiSport Index 2019.

Benefit Systems działa na polskim rynku od 2001 roku. Spółka jest twórcą programu sportowo-rekreacyjnego MultiSport. Karty sportowe zapewniają dostęp do blisko 4000 obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 650 miastach na terenie całego kraju.

RadioZET.pl