Zamknij

Milioner zginął w katastrofie śmigłowca. Kim był Karol Kania?

Redakcja
23.02.2021 12:59
katastrofa śmigłowca w Pszczynie
fot. PAP/Andrzej Grygiel

Dwie osoby zginęły na miejscu, a dwie zostały ranne w wypadku prywatnego śmigłowca w Pszczynie. Wśród ofiar jest 80-letni biznesmen Karol Kania.

Karol Kania znany na Śląsku biznesmen ofiarą katastrofy lotniczej. We wtorek 23 lutego prywatny śmigłowiec rozbił się pod Pszczyną w województwie śląskim.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego podało, że maszyna rozbiła się 300 m od lądowiska. Dwie osoby przeżyły, dwie zginęły na miejscu.

Karol Kania. Kim był biznesmen, który zginął w katastrofie?

Wśród pasażerów śmigłowca, który rozbił się w nocy z poniedziałku na wtorek, był znany na Śląsku biznesmen Karol Kania. Milioner, a także pilot śmigłowca nie przeżyli wypadku.

80-latek był twórcą największej w Polsce i jednej z największych w Europie wytwórni podłoża pod uprawę pieczarek.  W 2016 roku Kania zajął 63. pozycję w rankingu najbogatszych Polaków magazynu Forbes. Jego majątek wyceniano wówczas na 490 mln zł.

Zobacz także

Karol Kania i Synowie. Czym zajmuje się firma?

Karol Kania i Synowie to wytwórnią podłoża pod uprawę pieczarek, której historia sięga 1967 roku. Firma ma trzy oddziały produkcyjne w kraju i zatrudnia ponad 500 osób. Obecnie spółką kieruje syn zmarłego biznesmena – Maciej Kania.

RadioZET.pl/PAP/Money.pl