Zamknij

Maleją szanse odnalezienia żywego Karla-Erivana Hauba, właściciela OBI

Rafał Mandes
11.04.2018 23:36
Karl-Erivan Haub
fot. Hermann Bredehorst/East News

Ratownicy mówią, że szanse na odnalezienie żywego szefa holdingu Tengelmann, miliardera Karla-Erivana Hauba, który w sobotę nie wrócił z wyprawy narciarskiej na Matterhorn, są coraz mniejsze.

"Dostrzegamy w tej chwili jeszcze minimalną szansę" - powiedział w środę po południu lekarz ekipy ratunkowej Axel Mann na konferencji prasowej w miejscowości Zermatt u podnóża Matterhornu.

Cały czas trwa akcja poszukiwawcza, ale w środę utrudnia ją zła pogoda i zagrożenie lawinowe. Szef stacji ratownictwa górskiego w Zermatt, Anjan Tagen podkreślił, że obszar, na którym prowadzone są poszukiwania, jest ogromny - ma 240 kilometrów kwadratowych. W minionych dniach do poszukiwań użyto m.in. kamer termowizyjnych zamontowanych na śmigłowcach. Ratownicy opuszczali się też na linach do szczelin lodowcowych.

Holding Tengelmann, który jest przedsiębiorstwem rodzinnym, kontroluje m.in. sieć marketów budowlanych Obi, ma udziały w firmie Zalando (handel internetowy) i KiK (odzież). Wartość holdingu, na czele którego Haub stoi od końca lat 90., "Manager Magazin" oszacował w 2017 r. na 4,2 miliarda euro.

Urodzony w USA Haub jest synem zmarłego przed kilku tygodniami przedsiębiorcy Erivana Hauba. Miliarder jest znany jako zapalony sportowiec - maratończyk, narciarz i alpinista.

PAP/RM