Zamknij

Kaczyński każe ministrom przekazać otrzymane premie na cele społeczne w Caritasie

Olga Papiernik
05.04.2018 15:21
Kaczyński
fot. PAP Foto

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) złoży dwa projekty ustaw m.in. dotyczący obniżenia o 20% pensji poselskich i senatorskich, a także zniesienia limitów dla władz samorządowych, zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zobacz także

- Komitet Polityczny PiS ustalił na mój wniosek, że będzie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20% pensji poselskich. Po drugie, wprowadzenia nowych limitów obniżających dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także ich zastępców. Zniesione zostaną wszelkie dodatkowe poza pensją świadczenia, jeżeli chodzi o kierownictwa spółek Skarbu Państwa. Będzie to także dotyczyło spółek komunalnych. Będzie w tej chwili dużo skromniej niż dotychczas - powiedział Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.

Zobacz także

Dodał, że projekt ustawy obniżający wynagrodzenia ma dotyczyć także senatorów.

- Nie będziemy zwlekać z wniesieniem projektów, [nastąpi to] może już przed następnym posiedzeniem Sejmu. Myślę, że najdalej w ciągu 2 miesięcy proces ustawodawczy - bo jeszcze podpis prezydenta i po drodze Senat - uda się zakończyć - dodał Kaczyński.

Wskazał, że ministrowie i sekretarze stanu mają przekazać otrzymane premię na cele społeczne w Caritasie do połowy maja. - Ministrowie mają oddać, ale wiceministrów to właściwie możemy tylko prosić o taką decyzję, bo są oni urzędnikami - powiedział prezes PiS.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

ISBnews/OP

pitformat_billboard_750x100_v1