Zamknij

KTS Weszło. Akcje za 4,5 mln zł sprzedane w 90 minut

14.10.2021 22:26
Krzysztof Stanowski
fot. Mariusz Gaczynski/East News

W czasie potrzebnym na rozgranie jednego meczu Krzysztof Stanowski znalazł 3963 inwestorów, którzy wyłożyli łącznie 4,5 mln zł na akcje KTS Weszło SA.

Krzysztof Stanowski znalazł inwestorów dla KTS Weszło SA w ekspresowym tempie - sprzedaż akcji spółki stała się jedną z najszybszych zbiórek crowdfundingowych w polskim internecie.

Każdy z nabywców akcji wycenionych na 180 zł za sztukę zyskał dostęp do platformy zarządzani klubem. Decyzje menedżerskie i trenerskie w spółce KTS Weszło mają być podejmowane z uwzględnieniem głosu akcjonariuszy.

Zbiórka KTS Weszło. Krzysztof Stanowski zebrał 4,5 mln zł na rozwój klubu

Sprzedaż akcji Klubu Towarzysko Sportowego Weszło przeprowadzona została na platformie Emiteo. Na sprzedaż wystawiono łącznie 20 procent udziałów w postaci 25 000 akcji Imiennych Serii B. Emisja opiewała na 4,5 mln zł.

Pierwszy milion został zainwestowany w ciągu kilku minut. Zbiórka zakończyła się po 90 minutach, a gdyby nie awaria platformy, która była efektem dużego zainteresowania ofertą, czas ten mógłby być krótszy nawet o 30 minut.

Inwestorzy mogli wybierać między różnymi pakietami, zależnymi od liczby kupowanych akcji. Nabycie jednego waloru uprawniało do dostępu do aplikacji, w której prowadzone będą głosowania nad decyzjami w sprawie działania klubu. Zainwestowanie większej gotówki uprawniało nawet do kandydowania do zarządu powoływanej spółki. W praktyce, jak zachwalał projekt Krzysztof Stanowski, KTS Weszło ma stać się „Football Managerem na żywo”.

Od samego początku budujemy Klub Towarzysko‑Sportowy Weszło na przejrzystych zasadach, a otwartość na tworzących go fanów jest dla nas ważna. Założenie spółki akcyjnej pozwoli nam stworzyć jeszcze efektywniejsze narzędzia do zarządzania zespołem przez społeczność jej akcjonariuszy-współwłaścicieli. To będzie Football Manager, ale w realu!

komunikat KTS Weszło

Kapitał pozyskany dzięki emisji akcji ma posłużyć do pozyskania gruntu pod sportowo-edukacyjny ośrodek z ofertą dla amatorskich i profesjonalnych sportowców. Powstanie na nim „klubowy stadion KTS Weszło, wraz z boiskiem treningowym osłoniętym balonem”.

Aplikacja do zarządzania spółką KTS Weszło SA ma być gotowa do lutego 2022 roku.

RadioZET.pl/Emiteo/Wirtualne Media