Zamknij

KNF chce wyciąć z rynku FIZ-y

Olga Papiernik
11.04.2018 09:22
skarbonka
fot. East news

Fundusze zamknięte powinny być tworzone tylko dla znanych z imienia i nazwiska, bardzo bogatych inwestorów albo wprowadzane na giełdę. Takie stanowisko wynika z ostatnich działań nadzoru - podaje w środę "Puls Biznesu".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

To nie jest wytykanie mniejszych lub większych potknięć formalnych. To zmasowany atak na fundusze inwestycyjne zamknięte (FIZ) - tak ostatnie działania Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oceniają przedstawiciele TFI - czytamy w artykule.

"Jedynymi beneficjentami tych działań będą wielkie bankowe TFI. Niezależne z każdej strony obrywają" - uważa przedstawiciel instytucji, która wcale nie ma dużo FIZ-ów. "Wygląda to tak, jakby KNF chciał wyciąć z rynku FIZ-y" - dodaje inny.

"Może nie tyle wyciąć, co powrócić do standardów obowiązujących kilka lat temu. KNF na pewno chce, by nie był to produkt, o którym łatwo się dowiedzieć. Z biznesowego punktu widzenia rzeczywiście jest tak, że zalecenia KNF specjalnie nie dotyczą dużych bankowych TFI" - mówi trzeci przedstawiciel instytucji dla "Pulsu Biznesu".

PB/PAP/OP