Zamknij

KFC sprzedaje "roślinnego kurczaka"

01.02.2020 14:04
KFC z "roślinnym kurczakiem" w ofercie
fot. KFC

KFC, jedna z największych sieci fast foodów na świecie, wprowadza do swojej oferty "roślinnego kurczaka". Testowo nowy produkt wprowadzono w dwóch amerykańskich stanach. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podało "Los Angeles Times", w środę KFC ogłosiło zawarcie umowy z firmą Beyond Meat, produkującą m.in. wegańskie burgery. 

W ramach pilotażowej sprzedaży, do 60 lokali KFC w Charlotte (Karolina Północna) i Nashville (Tennessee) przez trzy tygodnie będą oferowane roślinne nuggety o nazwie Beyond Fried Chicken, przypominające te tradycyjne smażone z drobiu. W ich składzie znalazła się przede wszystkim soja i pszenica.

Zobacz także

Kawałki "roślinnego kurczaka" będą sprzedawane po cztery, osiem lub dwanaście sztuk. Ceny będą wahać się od 4,29 do 15,99 dolarów (w przeliczeniu 16,6 do 62 zł).

Jeśli test zakończy się sukcesem, "roślinny kurczak" ma trafić do menu w około 4 tys. lokali KFC w Stanach Zjednoczonych.  

Zobacz także

Decyzja o pilotażowym programie zapadła po tym, jak podczas jednodniowego testu wegańskiej oferty w sierpniu ubiegłego roku w Atlancie (Georgia), roślinne nuggety sprzedano w pięć godzin.

Zdaniem ekspertów nowa oferta KFC jest próbą nawiązania do konkurencji, która już do swojej oferty wprowadziła wegetariańskie lub wegańskie dania. Na przykład Burger King czy McDonald's.

RadioZET.pl/Los Angeles Times