Zamknij

KFC wydrukuje kurczaki. Sieć współpracuje z rosyjską drukarnią 3D

21.07.2020 17:37
KFC sprzeda kurczaki z drukarki 3D
fot. Shutterstock/KULLAPONG PARCHERAT (ilustracyjne)

O ile wegańskie mięso stało się już normą w fast-foodach, o tyle KFC idzie o krok dalej i zamierza drukować kawałki kurczaka. Znanej sieciówce pomoże rosyjska firma zajmująca się drukiem 3D.

KFC, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie restauracji typu fast-food będzie sprzedawała kawałki kurczaka wydrukowane w drukarce 3D.

Spółka nawiązała współpracę z rosyjską firmą technologiczną 3D Bioprinting Solutions, która zajmie się drukiem „mięsa” – poinformował portal Wirtualnemedia.pl.

KFC wydrukuje kurczaki 3D

Mięso z drukarki 3D to duża oszczędność dla środowiska – przekonują partnerzy, którzy zdecydowali się na nową jakość w gastronomii. Oszczędność wody, promowanie wegetarianizmu i walka ze zmianami klimatycznymi to cele, które przyświecają temu rewolucyjnemu pomysłowi.

Zobacz także

Portal Wirtualnemedia.pl przypomniał, że mamy do czynienia z ewolucją wizerunkową KFC. Jeszcze przed okresem pandemii sieć wprowadziła do menu wegańskie kurczaki. Dziś idzie o krok dalej i zamierza je wydrukować.

Zobacz także

Rosyjska firma 3D Bioprinting Solutions zajmie się dostarczeniem żywności. Firma będzie miała do dyspozycji komórki drobiowe oraz roślinne, na bazie których wydrukuje kawałki kurczaka. Jak zapewnia KFC, słynna panierka nadal będzie ich elementem.

Pierwsze owoce współpracy KFC z drukarnią 3D pojawią się jesienią 2020 roku.

Rosyjska firma na swoim profilu na Facebooku poinformowała o współpracy z KFC. W komunikacie cytując Arthura C. Clarke’a napisała, że  „jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe”.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl