Zamknij

Krajowa Administracja Skarbowa z drogimi samochodami. Jest przetarg

23.07.2020 16:40
KAS zamawia drogie samochody
fot. Shutterstock (ilustracyjne)

Krajowa Administracja Skarbowa planuje kupić 32 nowe samochody – poinformował dziennik „Fakt”. Chodzi o luksusowe, sportowe auta, warte około 200 tysięcy złotych.

Sportowe limuzyny warte nawet 200 tysięcy złotych do ścigania nierzetelnych podatników? „Fakt” poinformował o nowym zamówieniu Krajowej Administracji Skarbowej, która niebawem będzie bogatsza o 32 luksusowe samochody.

Jak czytamy w dzienniku, wymagania są wygórowane: 300 koni mechanicznych, napęd na cztery koła, automat, pojemność silnika równa 2000 cm sześciennych i 10 głośników do słuchania muzyki. Jak z takich zakupów tłumaczy się skarbówka?

Urzędnicy skarbówki w sportowych limuzynach. Krajowa Administracja Skarbowa zamawia nowe samochody

„Fakt” zapytał przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej o najnowsze zamówienie. Biuro prasowe resortu finansów odpowiedziało wówczas, że zakup ten został przewidziany w wieloletnim Programie Modernizacji Krajowej Administracji skarbowej na lata 2020-2022.

Zobacz także

Zdaniem dziennika, wymagania co do samochodów są wygórowane. Kryteria mogą spełniać sportowe samochody z wyższej półki, warte – jak podał „Fakt” – 190 tysięcy złotych. Skąd tak wyśrubowane kryteria?

Resort finansów w odpowiedzi dla dziennika zwraca uwagę na zadania, jakie bierze na siebie skarbówka. Ta odpowiedzialna jest m.in. za rozpoznawanie, wykrywanie i zwalczanie przestępstw skarbowych i innych o charakterze gospodarczym. Innymi słowy, walczy z wyłudzaniem podatków , praniem brudnych pieniędzy i mafiami VAT-owskimi.

Zapobieganie tym przestępstwom i wykroczeniom oraz ściganie ich sprawców wymaga odpowiedniego wyposażenia funkcjonariuszy, umożliwiającego im skuteczną realizację zadań” – stwierdza resort finansów cytowany w „Fakcie”.

RadioZET.pl/”Fakt”