Zamknij

KAS szuka kandydatów do służby. Jakie zarobki?

21.08.2020 09:57
KAS szuka kandydatów do służby. Jakie zarobki?
fot. KAS

Skarbówka szuka kandydatów do służby. Wakaty są m.in. na stanowiskach przy granicy z Ukrainą. Jakie wymagania trzeba spełnić oraz ile można zarobić?

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oddział Podkarpacie szuka kandydatów do pracy w Służbie Celno-Skarbowej. Chętni mogą znaleźć zatrudnienie m.in. na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Korczowej, Medyce i w Krościenku, ale także w innych jednostkach Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, zlokalizowanych w Krośnie, Dębicy, Przemyślu i Rzeszowie.

KAS opublikowała również listę wymagań od potencjalnych kandydatów do służby.

KAS szuka chętnych do służby. Jakie zarobki?

Od kandydatów wymagane jest wykształcenie średnie lub średnie branżowe. Dodatkowo mile widziane będzie wyższe wykształcenie ekonomiczne, prawnicze lub administracyjne.

Zobacz także

"W ramach dodatkowych kwalifikacji zawodowych preferowane jest także wykształcenie średnie techniczne w zakresie przydatnym w Służbie Celno-Skarbowej np. mechaniczne, mechatroniczne czy elektroniczne, prawo jazdy kat. B,C  a także ukończone kursy lub szkolenia np. w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, uprawnienia instruktora sportu czy instruktora strzelectwa" - podało KAS w komunikacie.

Wśród innych wymagań jest posiadanie polskiego obywatelstwa, korzystanie z pełni praw publicznych, nieposzlakowana opinia społeczna, dobry stan zdrowia i niekaralność. KAS dodał, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych i mogą ubiegać się o emeryturę mundurową. 

Zobacz także

Zarobki na starcie zaczynają się od kwoty 3,3 tys. zł brutto. W sumie do obsadzenia jest 18 wakatów, a kandydaci mogą się zgłaszać do 31 sierpnia 2020 roku. 

W odpowiedzi na poprzednie ogłoszenie o naborze do Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu wpłynęło ponad pół tysiąca podań.

RadioZET.pl