Zamknij

JustDrive, czyli bezgotówkowe tankowanie

Olga Papiernik
01.02.2018 12:34
JustDrive, czyli bezgotówkowe tankowanie
fot. Rob Hampson on Unsplash

ITMAGINATION uruchomił aplikację JustDrive, dzięki której przedsiębiorcy bezgotówkowo mogą zatankować paliwo na stacjach PKN Orlen, poinformował prezes Daniel Arak. W przyszłości aplikacja ma być dostępna dla klientów indywidualnych i udostępnić kolejne usługi takie, jak zakup ubezpieczenia czy długoterminowy wynajem samochodu, dodano.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

- Jako ITMAGINATION od lat wspieramy rozwój innowacyjnych biznesów, szukając rozwiązań, które zmieniają świat na lepsze. Zauważyliśmy wielki, niewykorzystany potencjał na rynku motoryzacji, który - w moim odczuciu - jest obecnie zbyt zawiły i skompilowany. Tak powstał pomysł na aplikację JustDrive, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców i pozwala im zaoszczędzić czas oraz pieniądze - powiedział Arak podczas prezentacji aplikacji.

Użytkownicy aplikacji, w pierwszym etapie przedsiębiorcy, mogą dokonać płatności na stacjach telefonem, skanując kod QR, dzięki czemu zaoszczędzą na każdym litrze paliwa, a wydatki rozliczą w jednej zbiorczej fakturze pod koniec miesiąca. Z rozwiązania można skorzystać na dowolnej stacji Orlen i Bliska, a w planach jest już współpraca z kolejnymi sieciami. Płatność pobrana zostanie z karty kredytowej podanej podczas rejestracji, dodano.

W planach rozwojowych aplikacji jest również zaoferowanie łatwiejszych płatności za myjnie czy parkingi, ale również oferowanie dostępu do samochodów na uproszczonych warunkach, podkreślono.

- Chcemy zaoferować samochód jako usługę. To wydarzy się w tym roku już w III kw. Prowadzimy rozmowy z kilkoma firmami, które mogą finansować usługę, która będzie zdygitalizowanym leasingiem. Klient otrzyma auto w atrakcyjnej miesięcznej cenie już ubezpieczone i gotowe do jazdy. Rozmawiamy też z kolejnymi firmami paliwowymi, by rozszerzyć usługę o kolejne stacje. Naszą ambicją jest umożliwienie przejechania z naszą aplikacją Europy ze wschodu na zachód i z północy na południe - dodał Arak.

ITMAGINATION specjalizuje się w usługach i rozwiązaniach dla banków, instytucji finansowych oraz międzynarodowych firm z sektora FMCG, budowlanego i technologicznego. Firma zrealizowała setki projektów dla blisko 90 średnich i dużych przedsiębiorstw z całego świata.

ISBnews/OP