Zamknij

Joanna Lichocka posiada milionowy majątek

15.02.2020 12:54
Joanna Lichocka. Oświadczenie majątkowe posłanki PiS, która pokazała środkowy palec
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Jej gest podczas sejmowej dyskusji oburzył Polaków. Joanna Lichocka pokazała środkowy palec w stronę opozycji - choć sama tłumaczyła, że "odgarniała włosy". Jaki majątek posiada posłanka PiS-u.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Joanna Lichocka, schodząc z mównicy podczas czwartkowych obrad, pokazała środkowy palec w kierunku posłów opozycji. Wcześniej krzyczeli oni podczas jej przemówienia, kiedy prezentowała stanowisko sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu w sprawie 1,95 mld zł rekompensaty dla mediów publicznych. 

Jej gest wywołał oburzenie nie tylko polityków, ale również lekarzy i pacjentów oddziałów onkologicznych. To na nich chciała przeznaczyć opozycja wspomniane prawie 2 mld zł, na co nie zgodziła się większość sejmowa. 

Posłance PiS puściły nerwy. Opozycja oburzona gestem pogardy

Lichocka tłumaczyła swoje zachowanie "poprawianiem włosów", przeprosiła oraz postawiła siebie w roli ofiary nagonki, której celem jest cała partia rządząca.

Milionowy majątek poseł PiS

Według ostatniego oświadczenia majątkowego, złożonego na początek IX kadencji Sejmu, Lichocka dysponuje sporym majątkiem. 

Posłanka PiS-u wykazała 20 tys. zł i 1067 funtów (prawie 5,5 tys. zł) oszczędności. Lichocka posiada również dwa mieszkania - jedno 125-metrowe o wartości 950 tys. zł oraz 154-metrowe o wartości 1,4 mln zł. 

To nie koniec listy jej nieruchomości. Znajduje się na niej również pięć działek (2000, 2000, 3200, 500 i 250 metrów kwadratowych) o łącznej wartości 2 mln zł.  

Jej dochody również robią wrażenie - w sumie Lichocka wykazała 317 208,43 zł. Najwięcej z uposażenia poselskiego - 122 121,52 zł. Reszta pochodzi z wynajmu mieszkania (76,5 tys. zł), pełnienia funkcji w Radzie Mediów Narodowych (52 797,33 zł), praw autorskich (35 416,99 zł) i diety poselskiej (30 372,59 zł).

Posłanka PiS ma również zaciągnięte trzy kredyty w jednym banku - Pekao S.A., którego większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa. Ma do spłacenia jeszcze 210 874 zł.

Joanna Lichocka posiada również samochód marki Honda CRV z 2017 roku. 

Kim jest Joanna Lichocka?

Urodziła się 21 listopada 1969 roku w Warszawie.

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku lat 90. ubiegłego stulecia była dziennikarką w wielu redakcjach m.in. TVP, TV Puls, "Rzeczpospolitej" czy "Gazety Polskiej".

Zobacz także

Rozstała się z Telewizją Polską w 2010 roku. Wówczas prowadziła dwie debaty prezydenckie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Rada Etyki Mediów uznała jej postawę za stronniczą w stronę prezesa PiS.

Po katastrofie smoleńskiej nakręciła kilka filmów dokumentalnych na temat zmarłej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich - "Mgła", "Pogarda", "Przebudzenie" i "Prezydent".

W 2015 roku zaangażowała się w politykę. W wyborach parlamentarnych wystartowała z list PiS-u i zdobyła mandat poselski. Cztery lata później ponownie uzyskała miejsce w niższej izbie parlamentu.

RadioZET.pl/Business Insider Polska