Zamknij

Jesionka - Tel Aviv, NY to nowe bezpośrednie rejsy PLL LOT

Olga Papiernik
08.12.2017 14:50
Jesionka - Tel Aviv, NY to nowe  bezpośrednie rejsy PLL LOT
fot. East News

- Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią dwa nowe bezpośrednie połączenia z rzeszowskiego lotniska Jasionka do Tel Avivu i Nowego Yorku od przyszłego roku, poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Od 9 marca polski przewoźnik poleci z Rzeszowa do Tel Awiwu, a 29 kwietnia połączy z Rzeszowem nowojorskie lotnisko Newark.

Polskie Linie Lotnicze LOT odgrywają coraz istotniejszą rolę w zapewnieniu mieszkańcom regionu lepszych i większych możliwości biznesowych, a także tych turystycznych. Liczę, że uruchomienie nowych połączeń spowoduje, że rozwój nie tylko Podkarpacia, ale i regionów z nim sąsiadujących, nabierze jeszcze większego dynamizmu oraz pobudzi przedsiębiorczość i inwestycje w tej części kraju. - powiedział wiceminister Adam Hamryszczak.

Bezpośrednie rejsy między Rzeszowem a Newark będą obsługiwane raz w tygodniu - Boeingami 787 Dreamliner. Rejsy do Izraela będą realizowane w każdą sobotę Boeingami 737-800NG i Boeingami 737 MAX 8.

- Bezpośrednie połączenie Rzeszowa z Nowym Jorkiem to ogromne ułatwienie dla kilkudziesięciu tysięcy pasażerów co roku podróżujących z naszego lotniska za ocean. Wierzę, że ta liczba będzie stale rosła, powiększając się również o klientów biznesowych, dla których podróż bez przesiadki oznacza oszczędność czasu i wyższy komfort. Trasa Rzeszów-Tel Awiw pozwoli mieszkańcom naszego regionu skorzystać z bogatej oferty turystycznej Izraela, ale również ułatwi pasażerom podróżującym z Izraela dotarcie do miejsc kultu religijnego oraz innych obiektów związanych z kulturą i tradycją żydowską, tak licznych na Podkarpaciu. - podkreślił prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Michał Tabisz..

Rozwój połączeń i floty jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii rentownego wzrostu, która zakłada, że do 2020 roku LOT będzie przewoził 10,5 mln pasażerów na 90 kierunkach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

ISBnews/OP