Zamknij

Jerzy Kwieciński odchodzi z PGNiG

21.10.2020 15:32
Kwieciński odchodzi z PGNiG
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Jerzy Kwieciński, były minister finansów i resortu rozwoju złożył rezygnację z funkcji prezesa PGNiG – poinformowała spółka.

Jerzy Kwieciński kierował spółką PGNiG od stycznia 2020 roku. Wcześniej związany jest z partią rządzącą. Początkowo pełnił funkcję sekretarza stanu w resorcie rozwoju. Trzy lata później stanął na czele ministerstwa inwestycji i rozwoju, zaś w 2019 roku otrzymał nominację na stanowisko ministra finansów, inwestycji i rozwoju.

Kwieciński nie podał przyczyn odejścia z państwowej spółki. 21 października złożył rezygnację ze stanowiska prezesa z końcem dnia 22 października.

Jerzy Kwieciński zrezygnował z kierowania PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to największa spółka w Polsce zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej. Do tej pory na jej czele stał Jerzy Kwieciński, wcześniej związany z rządem Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

Kwieciński został powołany na prezesa PGNiG z dniem 10 stycznia 2020 r., zastępując na tym stanowisku Piotra Woźniaka, którego kadencja upłynęła z końcem grudnia 2019 r.

Kwieciński związany był wcześniej z polityką. Od września 2019 roku do wyborów parlamentarnych Kwieciński był w rządzie Mateusza Morawieckiego ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Wcześniej, od stycznia 2018 r., sprawował funkcję ministra inwestycji i rozwoju. Jeszcze wcześniej - w latach 2015-2018 był wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju.

RadioZET.pl/PAP