Zamknij

Najdroższy rozwód świata. Żona założyciela Amazona otrzyma ogromny majątek

Piotr Drabik
05.04.2019 12:36
Jeff Bezos zawarł porozumienie z żoną. Najdroższy rozwód świata
fot. Katie Jones/Variety/REX/Shutterstock/East News

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie, zawarł ze swoją żoną MacKenzie porozumienie rozwodowe. Kobieta zachowa akcje koncernu Amazon o wartości 36 mld dolarów. To najdroższe rozstanie w historii. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podała agencja AFP, MacKenzie Bezos oświadczyła, że pozbywa się swoich większości akcji w innych firmach kontrolowanych przez jej męża – koncernie Amazon, przedsiębiorstwie kosmicznym Blue Origin i gazecie „Washington Post”. 

W rękach 48-latki zostanie cztery procent Amazona, których wartość jest szacowana na 35,6 mld dolarów (cały koncern to aż 890 mld dolarów). Dla porównania – Jeff Bezos posiada obecnie 12 proc. akcji Amazona o wartości 110 mld dolarów.

Zobacz także

O porozumieniu poinformowała na Twitterze MacKenzie Bezos.

Jestem wdzięczna, że skończyłam proces rozwiązywania mojego małżeństwa z Jeffem przy wsparciu siebie nawzajem” – napisała na Twitterze.

Z kolei Jeff Bezos dodał, że jego żona była „niezwykłą partnerką, sojusznikiem i matką”.

Najbogatsi ludzie świata według Forbesa. Znów zwyciężył założyciel Amazona

Według magazynu „Forbes” dzięki temu MacKenzie Bezos stałaby się trzecią najbogatszą kobietą na świecie – po spadkobierczyni koncernu L'Oreal Francoise Bettencourt Meyers oraz Alice Walton, potomkini założycieli Walmarta.

Małżeństwo Bezosów ogłosiła separację w styczniu tego roku. Jeff i MacKenzie mają czwórkę dzieci i pobrali się w 1993 roku. Rok później w garażu Seattle powstała księgarnia internetowa Amazon, która obecnie jest jedną z największych firm technologicznych świata.

Według tabloidu „National Enquirer” powodem rozwodu był romans Jeffa Bezosa z byłą prezenterką wiadomości Lauren Sanchez.

Zobacz także

RadioZET.pl/AFP/PTD