Zamknij

Jay-Z posiada ponad miliard dolarów majątku. Żaden raper nie ma takiej fortuny

04.06.2019 14:18
Jay-Z pierwszym miliarderem wśród raperów. Jego majątek jest warty ponad miliard dolarów
fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

Wartość majątku amerykańskiego rapera Jaya-Z przekroczył miliard dolarów - podał magazyn "Forbes". Jest pierwszym hip-hopowym artystą, który dokonał tej sztuki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jay-Z, 49-letni nowojorski raper, został najbogatszym muzykiem hip-hopowym. Według "Forbes" jego majątek jest warto obecnie ponad miliard dolarów (w przeliczeniu prawie 4 mld złotych).

Magazyn podkreśla, że do tak dużej fortuny doszedł dzięki współpracy ze słynnym inwestorem Warrenem Buffetem. Muzyk i biznesmen spotkali się pierwszy raz w 2009 roku w Omaha w stanie Nebraska. Od tego czasu podjęli stałą współpracę, która bardzo opłaciła się Jayowi-Z.

Zobacz także

Od biedy do fortuny

Droga rapera do bajecznej fortuny była bardzo kręta. Przyszły muzyk dorastał w nowojorskim Brooklynie, a według magazynu zajmował się sprzedawaniem narkotyków przed rozpoczęciem kariery hip-hopowej. 

Kiedy żadna wytwórnia płytowa nie chciała z nim współpracować, to w 1996 roku założył wraz z przyjaciółmi Roc-A-Fella Records. Od tego czasu nagrał 13 albumów studyjnych, z których każdy utrzymał się na szczycie amerykańskich list przebojów i otrzymał 22 statuetki Grammy.

Zobacz także

Jak wygląda majątek Jaya-Z?

Raper zainwestował z wielu branżach.

Na jego majątek składa się udziały w marce luksusowych szampanów Armand de Brignac (warte 310 mln dolarów), koniaków D’Ussé (100 mln dolarów), platformie streamingowej Tidal (100 mln dolarów) oraz przedsiębiorstwa rozrywkowego Roc Nation (75 mln dolarów).

Do tego trzeba doliczyć kolekcję sztuki (75 mln dolarów), nieruchomości m.in. w Los Angeles i Nowym Jorku (50 mln dolarów) i wpływy z twórczości (75 mln dolarów).

Majątek rapera może być jeszcze większy, jeśli doliczy się do niego majątek żony Jaya-Z - Beyonce. Zdaniem "Forbesa" piosenkarka jako marka w przemyśle rozrywkowym jest warta około 355 mln dolarów.

Zobacz także

RadioZET.pl/Forbes/PTD