Zamknij

Prywatyzacja TVP? Wiceminister kultury: nie zgodzimy się na to

21.05.2020 11:26
Sellin o prywatyzacji TVP: to pomysł zrodzony w szalonych głowach
fot. Shutterstock/Bkrzyzanek (ilustarcyjne)

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na fotel prezydenta zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu mediów publicznych. Pomysł reformy TVP skomentował wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Wybory prezydenckie to czas na obietnice wyborcze i walka o głosy Polaków. Rafał Trzaskowski, nowy kandydat opozycji na fotel głowy państwa obiecał, że jeśli dojdzie do władzy, zrobi porządki w mediach publicznych.

Do pomysłu likwidacji TVP Info i prywatyzacji stacji odniósł się wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Plan Trzaskowskiego: likwidacja TVP Info

W miniony weekend Rafał Trzaskowski, który w piątek został ogłoszony nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, zapowiedział dążenie do likwidacji kanału informacyjnego TVP Info.

Obiecał, że po jego ewentualnym zwycięstwie powstanie nowa Telewizja Polska, bez TVP Info i "Wiadomości" TVP1. Ta deklaracja spotkała się z ostrą krytyką polityków PiS-u i prawicowych publicystów.

Trzaskowski zapowiedział likwidację TVP Info. Ile kosztuje stacja?>>>

Sellin: taki pomysł mógł zrodzić się w szalonych głowach

Pomysł Rafała Trzaskowskiego skrytykował wiceminister kultury Jarosław Sellin. Jego zdaniem plan kandydata KO jest umniejszaniem jej potencjału.

TVP to ważna instytucja dla debaty publicznej i nigdy nie zgodzimy się na to, żeby umniejszano jej potencjał, a zwłaszcza żeby ją prywatyzowano, takie pokusy mogą się zrodzić tylko w szalonych głowach

- powiedział Jarosław Sellin na antenie radiowej Jedynki

Sellin przypomniał o tzw. aferze Rywina sprzed 18 lat. Ta dotyczyła propozycji korupcyjnej, którą producent filmowy Lew Rywin złożył Adamowi Michnikowi, redaktorowi naczelnemu Gazety Wyborczej.

- Przypomnę kandydatowi Rafałowi Trzaskowskiemu, że o propozycjach prywatyzacji telewizji, albo jej części mówiono zwłaszcza w ramach tzw. afery Rywina, więc warto to pamiętać. To ta afera się właśnie m.in. z takiej pokusy wzięła, że część zasobów TVP planowano prywatyzować. Znalazł się pośrednik, który negocjował tę sprawę i jakaś konkretna firma medialna miała pokusę część tej telewizji publicznej przejąć - powiedział wiceminister.

RadioZET.pl/PAP