Zamknij

Oświadczenie majątkowe Kaczyńskiego. Ile zarabia prezes PiS?

01.07.2020 12:00
Jarosław Kaczyński. Oświadczenie majątkowe. Co posiada prezes PiS?
fot. PAP/Tomasz Gzell

Jest nowe oświadczenia majątkowe prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Ile zarabia, jakie oszczędności zgromadził i jakie długi ma czołowy polityk partii rządzącej?

Na stronie internetowej Sejmu pojawiło się nowe oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego podpisane przez polityka końcem czerwca. Jaki majątek posiada prezes Prawa i Sprawiedliwości?

W oświadczeniach majątkowych posłów znajdziemy informacje o ich zarobkach, posiadanych nieruchomościach, działkach czy samochodach. W dokumencie tym politycy wskazują także na swoje udziały w spółkach i na kwotę zaciągniętych zobowiązań. Co posiadał Jarosław Kaczyński w 2019 roku?

Jarosław Kaczyński. Najnowsze oświadczenie majątkowe

71-letni poseł i prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński zaznaczył w oświadczeniu majątkowym, że zaoszczędził 104 tysiące złotych.

Zobacz także

Zadeklarował również dom o powierzchni około 150 mkw. o wartości 1,5 mln złotych. Polityk nie zadeklarował innych nieruchomości, w tym mieszkania ani działki.

Kaczyński nie jest także udziałowcem w spółkach i nie prowadzi własnego biznesu. Źródłem jego dochodów jest pensja i dieta poselska, a także emerytura. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w 2019 roku zarobił 94 tysiące złotych. Do tego otrzymał także 30 tysięcy złotych diety poselskiej. W minionym roku pobrał jednocześnie 82,8 tysięcy złotych emerytury. Polityk łącznie zarobił w 2019 roku ponad 200 tysięcy złotych, co miesięcznie daje około 17 tysięcy złotych.

Zobacz także

Miesięczna pensja Kaczyńskiego prawie 8 tysięcy złotych plus ponad 2 tysiące złotych diety poselskiej. Jego emerytura wynosi zaś około 7 tysięcy złotych.

Kaczyński spłaca kredyt zaciągnięty w SKOK. Do spłaty pozostało mu ponad 100 tysięcy złotych.

RadioZET.pl