Zamknij

Japoński miliarder rozdaje pieniądze na Twitterze. Padł rekord serwisu

Piotr Drabik
08.01.2019 17:37
Japoński miliarder Yusaku Maezawa rozdaje pieniądze na Twitterze. Padł rekord serwisu
fot. AP Photo/Chris Carlson/East News

Padł rekord w kategorii najpopularniejszego wpisu na Twitterze. Z wynikiem ponad 5,5 miliona udostępnień pobił go wpis japońskiego miliardera Yusaku Maezawy. Zaproponował on milion jenów (około 34 tys. złotych) wybranym użytkownikom, którzy podadzą dalej jego wiadomość.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Japoński miliarder, który ma być pierwszym turystą na pokładzie kosmicznego pojazdu Elona Muska, pobił rekord udostępnień jednego wpisu na portalu społecznościowym Twitter.

Yusaku Maezawa w poście z 5 stycznia napisał, że jego sklep internetowy z modą - Zozotown - zanotował bardzo dobre wyniki finansowe podczas wiosennej wyprzedaży i dlatego postanowił podzielić się pieniędzmi. Zapowiedział, że spośród użytkowników, którzy podadzą dalej jego wpis, zostanie wybranych 100 szczęśliwców. Otrzymają oni po milion jenów, w przeliczeniu około 34 tys. złotych.

Zobacz także

Post miliardera został podany dalej 5,5 miliona razy. Pobito w ten sposób dotychczasowego rekordzistę - nastolatka Cartera Wilkersona, który prosił o udostępnianie apelu do sieci fast-foodów Wendy's o darmowe kawałki kurczaków. Pomogło mu 3,5 miliona użytkowników Twittera.

Na nietypowej akcji skorzystał na razie tylko sam miliarder. Zanim Maezawa udostępnił wpis o rozdawaniu pieniędzy, jego konto na Twitterze śledziło 500 tys. użytkowników. Teraz jego ich 10-krotnie więcej.

Zobacz także

Kim jest Yusaku Maezawa?

Urodził się w 1975 roku. W młodości był perkusistą indie rockowej kapeli Switch Style. Fascynacja muzyką zainspirowała go do kolekcjonowania albumów. W 1995 roku stworzył swoją pierwszą firmę, która zajmowała się sprzedażą wysyłkową importowanych płyt muzycznych.

Jego największym biznesem jest internetowy sklep z modą Zozotown. Maezawa jest znany również z rozpowszechnienia systemu ZOZOSUIT, który pozwala na dokładne wymierzenie przez klienta rozmiaru ciała i uszycie ubrań na miarę zamówionych przez internet. Według Forbes w maju 2017 roku Japończyk na 3,6 miliarda dolarów, co plasowało go 14. miejscu na liście najbogatszych mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

We wrześniu 2018 roku ogłoszono, że Maezawa będzie pierwszym pasażerem komercyjnego lotu dookoła księżyca, który firma SpaceX Elona Muska planuje nie wcześniej niż w 2023 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/The Independent/PTD