Zamknij

Tytoniowy gigant rekrutuje. Warszawski oddział zatrudni 850 osób

05.11.2019 09:17
Japan Tabacco International szuka pracowników w Polsce
fot. Shutterstock/Nomad_Soul (ilustracyjne)

Ruszyła rekrutacja do Globalnego Centrum Usług Biznesowych, które Grupa Japan Tobacco International otwiera w Warszawie. W ciągu trzech lat ma tam zatrudnić ponad 850 osób. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Światowy gigant branży tytoniowej otwiera Globalne Centrum Usług Biznesowych i rekrutuje w Warszawie.

Zobacz także

Jak pisze „Rzeczpospolita”, pracownicy centrum będą odpowiedzialni za wsparcie eksperckie oraz zarządzanie procesami transakcyjnymi międzynarodowej działalności JTI, w zakresie finansów, marketingu i sprzedaży, badań i rozwoju, spraw prawnych oraz globalnego łańcucha dostaw.

Warszawa jest fantastycznym miejscem dla naszego nowego centrum biznesowego. Zespół doskonale wykształconych i utalentowanych pracowników umożliwi dalszy rozwój Grupy JTI w skali globalnej. Polska dysponuje bardzo dobrą infrastrukturą, jest krajem przewidywalnym i zorientowanym na przyszłość.

podkreśla w komunikacie Paulo Lopes, dyrektor generalny warszawskiego centrum, portugalski ekonomista z 20-letnim doświadczeniem w Grupie JTI.

Grupa Japan Tabacco International to światowy gigant branży tytoniowej. W Polsce inwestuje od 2007 roku. Fabryka papierosów JTI od 2009 roku działa w Starym Gostkowie koło Łodzi. W kolejnych latach powstały: fabryka komponentów oraz tytoni do palenia i innych wyrobów tytoniowych. Najnowsza inwestycja to fabryka nowatorskich wyrobów tytoniowych, w których tytoń jest podgrzewany, a nie spalany.

Zobacz także

W latach 2007–2019 JTI Polska zwiększyła swoje udziały w polskim rynku gotowych wyrobów tytoniowych z 4 do 18 procent. Całkowita wartość inwestycji Grupy JTI w Polsce w ostatniej dekadzie przekroczyła już 800 mln dolarów. Obecnie w polskich placówkach pracuje 2300 osób.

RadioZET.pl/”Rzeczpospolita”