Zamknij

Jakie zmiany wymuszają polscy internauci na rynku dostaw i magazynów

Olga Papiernik
10.06.2018 20:21
magazyn
fot. WOJCIECH STROZYK/east news

Z najnowszych badań wynika, że 39 proc. internautów rezygnuje z zakupów on-line, gdy termin dostawy przekracza 7 dni, a aż 25 proc. nie kupuje, jeżeli termin jest niesprecyzowany. Dlatego zmienia się cały system dostaw, magazyny są coraz mniejsze i zbliżają się coraz bardziej do polskich miast.

- Największe magazyny w Polsce mają powierzchnię 20 boisk piłkarskich, ale rynek magazynowy będzie się bardzo zmieniać - mówi Bartosz Mierzwiak, managing director Central&Eastern Europe LOGICOR. - Aby skrócić termin dostawy powstaje coraz więcej magazynów "ostatniej mili".

W ciągu ostatnich kilku lat oczekiwania klientów uległy modyfikacji z kilku dni do następnego dnia. Aby sprostać tym wymaganiom firmy inwestują w systemy wspierające sprawne przetwarzanie zamówień, a magazyny są mniejsze i zbliżają się coraz bardziej do miast.

Wzrasta presja na dostawy w trybie natychmiastowym. - To oznacza, że coraz więcej magazynów będzie zlokalizowanych już nie na obrzeżach miast, ale w samych miastach - komentuje Bartosz Mierzwiak.

MarketNews24/OP