Zamknij

Jak sklepy chcą obejść zakaz handlu w niedziele

Olga Papiernik
29.01.2018 09:53
Jak sklepy chcą obejść zakaz handlu w niedziele
fot. Charisse Kenion on Unsplash

Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, aby ominąć zakaz handlu w niedzielę - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Najprawdopodobniej we wtorek prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę ograniczającą handel w niedzielę. Miliony klientów będą musiały się pogodzić z zamknięciem większości sklepów już 11 marca - pisze gazeta.

Zobacz także

Jednak, jak zwraca uwagę "Rzeczpospolita", zakaz handlu nie dotyczy transakcji w internecie.

- Wielu przedsiębiorców zapowiada otwieranie w niedzielę tzw. showroomów, jako miejsc do przymierzania ubrań czy przeglądania AGD, które można będzie kupić w internecie - mówi gazecie prawnik Sławomir Paruch.

Przedsiębiorcy mogą pójść krok dalej i umożliwić klientom opłacenie towaru za pomocą smartfona i odpowiedniej aplikacji. Wówczas klient w showroomie zeskanowałby kody produktów, kupił je za pomocą telefonu przez internet i od ręki odebrał. Jedyną obsługę takiego sklepu mogą wtedy stanowić osoby z ochrony i zajmujące się utrzymaniem porządku, na co nowe przepisy zezwalają - czytamy.

Zagłosuj

Czy jesteś za ograniczeniem handlu w niedziele?

Liczba głosów:

W rozmowie z "Rz" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed stwierdził, że liczy na - dobrą wolę po stronie przedsiębiorców we wdrażaniu nowych przepisów. Jak zaznaczył polityk, - jeśli jednak pojawią się próby omijania ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, będziemy nowe przepisy doregulowywać.

Rz/PAP/OP