Zamknij

Jak rozwiązać problem zanieczyszczenia powietrza?

Olga Papiernik
18.01.2018 13:53
Jak rozwiązać problem zanieczyszczenia powietrza?
fot. ALBIN MARCINIAK/East News

- Rozwiązanie problemu zanieczyszczenia powietrza w Polsce to jedna z najważniejszych spraw w mojej agendzie w ministerstwie - powiedziała w czwartek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.


Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Zobacz także

W Warszawie z udziałem minister Emilewicz odbyła się konferencja w związku z "Bridge to MassChallenge Warsaw", czyli międzynarodowym programem startupowym, który identyfikuje i przyspiesza najlepsze startupy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), łączy te startupy z globalnym rynkiem i globalną siecią MassChallenge.

Jak mówiła minister Emilewicz, jest szczęśliwa, gdyż - są tu start-upy, które chcą pomóc w rozwiązaniu problemu zanieczyszczenia powietrza w Polsce. To jedna z najważniejszych spraw w mojej agendzie w ministerstwie. To wielkie wyzwanie. Chcemy współpracować z tymi, którzy dostarczają nowych technologii - powiedziała Emilewicz.

- Jestem z Krakowa, jednego z najbardziej zanieczyszczonych miast, ale jednego z najpiękniejszych miast w Europie, więc będą studiować dokładnie rozwiązania, które wy (zwróciła się do uczestników spotkania - PAP) oferujecie, które możemy wspólnie rozwinąć, by uczynić Polskę bardziej czystą - dodała szefowa MPiT.
Minister przyznała, że Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii jest właściwie rządowym start-upem.

Celem programu "Bridge to MassChallenge Warsaw" jest przyciągnięcie do Polski najlepszych startupów technologicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, pomoc w rozwoju ich biznesu, a także wsparcie w wyskalowaniu na rynki zagraniczne. Bridge to MassChallenge Warsaw rozpoczął swoją działalność w Warszawie z inicjatywy Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej oraz PKO Banku Polskiego.

PAP/Mateusz Obremski, Łukasz Pawłowski/OP