Zamknij

Jak obniżyć o 30 proc. koszty wynajmu powierzchni biurowej?

Rafał Mandes
29.11.2017 16:59
Biuro
fot. Alex Kotliarskyi/Unsplash

Żyjemy w czasach, w których przedsiębiorstwa ulegają ciągłym przemianom. Jedną z modniejszych metod organizacji przestrzeni biur staje się system pracy oparty na aktywnościach. Czy warto go wprowadzić?

Jak pokazują badania, w ciągu dnia pracy, aż 60% biurek nie jest wykorzystywanych. Pracodawca wdrażając koncepcję pracy opartej na aktywnościach może zyskać nawet do 30% oszczędności w przestrzeni biurowej. Zauważalny staje się również wzrost zaangażowania pracowników, nawet do 80% oraz polepszenie ich samopoczucia.

System pracy oparty na aktywnościach niesie ze sobą, również korzyści zdrowotne. W firmach, z roku na rok przybywa coraz więcej osób mających problemy ze zdrowiem fizycznym. Choroby układu krążenia, cukrzyca, bóle kręgosłupa i ramion to powszechne choroby XXI wieku. Czy system pracy oparty na aktywnościach jest odpowiedzią na zaistniałe problemy?

- Trzy korzyści, płynące z wdrożenia systemu opartego na aktywnościach, to zdecydowanie zmniejszenie kosztów wynajmu powierzchni biurowej, zwiększenie nawet do 80% motywacji wśród pracowników czy nawet zwiększenie ruchu do 15 tys. kroków w ciągu dnia pracy - mówi w rozmowie z MarketNews24 Wojciech Krupa z AG Solution.

MarketNews24/RM