Zamknij

Jak bezpiecznie wnioskować o pożyczki online?

Jak bezpiecznie wnioskować o pożyczki online?
fot. Shutterstock

Szybkie pożyczki online wciąż zyskują na popularności. Złożenie wniosku jest proste i szybkie, a środki mogą się znaleźć na koncie bankowym pożyczkobiorcy nawet w 15 minut od uzyskania pozytywnej decyzji od firmy pożyczkowej. Sprawdź, czy wnioskowanie o pożyczki online jest dobrym i bezpiecznym sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki!

Zarówno kredyty gotówkowe jak i pożyczki pozabankowe są obecnie udzielane za pośrednictwem internetu. O kredyt mogą wnioskować osoby posiadające nienaganną historię kredytową i uzyskujące regularne dochody. Pożyczki zaś są udzielane przez firmy pozabankowe i cieszą się wśród Polaków bardzo dużą popularnością. Stale rosnące zainteresowanie tymi produktami finansowymi to wypadkowa paru czynników, w tym dużej dostępności i uproszczonych formalności.

Pożyczka przez internet – dlaczego warto?

Na zaciągnięcie pozabankowej pożyczki online warto zdecydować się z paru powodów. Przede wszystkim związane z tym procedury są bardzo proste, a czas na wydanie decyzji o przyznaniu pieniędzy jest krótki. Nowym klientom firmy pożyczkowe zwykle proponują pierwsze pożyczki za darmo. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu gotówki bez konieczności dopełniania licznych formalności charakterystycznych dla kredytów bankowych. Darmowa pożyczka polega na tym, że należy oddać dokładnie tyle, ile się pożyczyło – bez żadnych kosztów dodatkowych, tzn. prowizji za udzielenie czy odsetek. Warunkiem jest zwrot zobowiązania w wyznaczonym terminie.

Pożyczka online – jak złożyć wniosek?

Wnioskowanie o pożyczkę przez internet jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest znalezienie oferty odpowiadającej indywidualnym oczekiwaniom pod kątem ceny oraz zawartości. W tym celu najlepiej skorzystać ze specjalnych porównywarek, które umożliwiają nie tylko zdobycie najważniejszych informacji na temat poszczególnych ofert, ale również sfinalizowanie transakcji. Polecana porównywarka pożyczek to sposób na znalezienie najlepszego produktu na rynku. Co więcej, za jej pośrednictwem możesz złożyć wniosek pożyczkowy. Po kliknięciu na wybraną ofertę poznasz jej szczegóły, koszty oraz wszelkie informacje, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o wyborze finansowania. Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku. W formularzu pożyczkowym trzeba podać swoje dane osobowe, numer i serię dowodu osobistego, numer telefonu komórkowego i numer rachunku bankowego. Nie może też zabraknąć informacji o wysokości i źródle dochodu. W tym miejscu warto przypomnieć, że w porównaniu z bankami firmy pożyczkowe podchodzą dosyć elastycznie do kwestii związanych z formami zatrudnienia. Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku zwykle konieczne jest wysłanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 gr lub 1 zł. Decyzja o przyznaniu pożyczki jest przesyłana SMS-em lub mailem – jeżeli jest pozytywna, klient otrzymuje pieniądze przelewem na wskazane we wniosku konto.

Pożyczka przez internet – o czym pamiętać?

Przy zaciąganiu pożyczki przez internet niezwykle istotne są sprawy związane z bezpieczeństwem takiej transakcji. Warto zatem nawiązywać współpracę wyłącznie ze sprawdzonymi firmami, które mają ugruntowaną pozycję na rynku, duże doświadczenie i proponują pożyczki na przejrzystych zasadach. Przed zawarciem umowy należy dokładnie się z nią zapoznać, zwracając uwagę na zapisy odnoszące się m.in. do oprocentowania, wskaźnika RRSO, prowizji i warunków spłaty zobowiązania.
Trzeba również pamiętać o tym, że brak terminowej spłaty pożyczki oznacza naliczenie odsetek, które mogą być wysokie.