Zamknij

Jacek Sasin zatrudnił makijażystkę. Zaskakujące tłumaczenie resortu

07.10.2020 17:54
Jacek Sasin zatrudnił makijażystkę. Pensja: 10 tysięcy złotych
fot. Piotr Molecki/East News

Ministerstwo Aktywów Państwowych miało zatrudnić makijażystkę dla przedstawicieli resortu – poinformował  serwis wp.pl. Na ten cel przez pół roku z budżetu państwa zniknie do 10 tysięcy złotych.

Jacek Sasin i ministrowie w resorcie aktywów państwowych mogą liczyć na usługi profesjonalnej makijażystki -  informuje Wirtualna Polska.

Choć zwykle stacje telewizyjne same dbają o make-up polityków przed wystąpieniem, to resort, jak tłumaczy – z uwagi na bezpieczeństwo,  woli mieć własną makijażystkę.

Makijażystka w resorcie Sasina z solidną pensją

Wirtualna Polska zapytała resort o umowę z makijażystką. Ta podpisana została na prawie półroczny okres i opiewa na kwotę 10 tysięcy złotych. Umowa obejmuje przygotowanie przedstawicieli ministerstwa do wystąpień w programach telewizyjnych. Kobieta współpracująca z ministerstwem do tej pory zajmowała się make-upem dla znanych aktorów i prezenterów telewizyjnych.

Zobacz także

Zdaniem przedstawicieli resortu zatrudnianie makijażystki nie byłoby koniecznie gdyby nie koronawirus.  Jak czytamy w odpowiedzi biura prasowego Ministerstwa Aktywów Państwowych przesłanej do redakcji wp.pl, makijażystka została zatrudniona „ze względów bezpieczeństwa”.

„Umowa obejmuje przygotowanie przedstawicieli ministerstwa do wystąpień w programach telewizyjnych. Chodzi o wykonanie, niezbędnego w takich przypadkach, profesjonalnego podkładu maskującego z zachowaniem reguł wynikających z reżimu sanitarnego. W normalnych warunkach jest on wykonywany w siedzibie stacji. A wobec obostrzeń i zagrożenia epidemicznego to na resorcie spoczywa stosowne przygotowanie” –  czytamy w odpowiedzi resortu.

Resort podkreślił też, że wynagrodzenie dla makijażystki w kwocie 10 tys. złotych nie przekracza górnego limitu wydatków.

RadioZET.pl/WP.pl