Zamknij

Itaka Holdings będzie współpracować z Enter Air

Olga Papiernik
15.12.2017 15:02
Itaka Holdings będzie współpracować z Enter Air
fot. Hello Lightbulb on Unsplash

Enter Air i Itaka Holdings zawarły umowę o współpracy na sezon Lato 2018 - Zima 2018/2019 o szacunkowej wartości 51 mln USD netto (ok. 182,5 mln zł), podał Enter Air.

"Umowa została zawarta na czas określony do dnia 30 kwietnia 2019 r. i reguluje zasady świadczenia przez Enter Air sp. z o.o. usług lotniczego przewozu osób i bagażu w przedmiotowym okresie. Zawarcie umowy zostało zakwalifikowane jako informacja poufna ze względu na dużą wartość kontraktu oraz jego znaczenie dla podstawowej działalności Enter Air" - czytamy w komunikacie.

Wartość szacunkowa umowy wynosi ok. 51 mld USD netto, co stanowi równowartość 182 508 600 zł netto według kursu średniego NBP z dnia 15 grudnia 2017 r. wynoszącego 3,5786, podano także.

Spółka wyjaśniła, iż łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia w sposób ścisły, w związku z czym podane wyżej wartości mają charakter szacunkowy, a ostateczna wartość umowy może różnić się od podanych wyżej szacunków.

Rozliczenia z tytułu przedmiotowej umowy będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów charterowych, podano także.

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2015 r.

ISBnews/OP