Zamknij

Instagram. Zmiany w aplikacji mobilnej

21.01.2020 17:31
Instagram. Zmiany w aplikacji mobilnej. Usunięto jeden przycisk
fot. Ink Drop/Shutterstock (ilustracyjne)

Zmiany w aplikacji mobilnej Instagrama. Usunięto z niej przycisk IGTV, prowadzący do serwisu z dłuższymi filmikami publikowany w formacie pionowym. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Instagram, z którego miesięcznie korzysta ponad miliard ludzi na całym świecie, wprowadził zmianę w swojej aplikacji mobilnej.

Dotyczy ona funkcji IGTV - Instagram TV - stworzonej z myślą o publikowaniu dłuższych wideo, nagrywanych w formacie pionowym. Przycisk prowadzący do serwisu znajdował się w prawej górnej części aplikacji, tuż obok ikony strzałki do bezpośrednich wiadomości.

Zobacz także

Władze Instagrama, który należy do Facebooka, stwierdził, że tylko niewielka część użytkowników trafia do serwisu IGTV przez przycisk w aplikacji mobilnej. Znacznie bardziej popularniejszym sposobem są kanały RSS czy profile twórców w mediach społecznościowych. 

CNN zaznaczyło, że serwis IGTV został stworzony z myślą o znanych Instagramerach, takich jak celebrytka Kim Kardashian. Jednak nawet oni nie korzystali z opcji nagrywania dłuższych wideo.

Instagram IGTV
fot. Iryna Imago/Shutterstock

Zobacz także

Eksperci wskazali, że jednym z powodów porażki IGTV jest brak możliwości zarabiania na publikowanych w serwisie filmach, w przeciwieństwie do YouTube. 

Niska popularność serwisu Instagrama ma również odzwierciedlenie w statystykach. Według danych serwisu Apptopia, w 2019 roku TikTok - alternatywna aplikacja do IGTV - została pobrana około 700 milionów. W tym samym czasie specjalna aplikacja IGTV pobrano tylko 6 milionów razy.  

Serwis IGTV nadal jest dostępny na przykład przez specjalną aplikację i po naciśnięciu symbolu lupy w aplikacji Instagrama. 

Zobacz także

RadioZET.pl/CNN