Zamknij

Instagram dla dzieci? Powstanie specjalna wersja serwisu

19.03.2021 15:44
Instagram także dla dzieci?
fot. Dubova/shutterstock (ilustracyjne)

Facebook pracuje nad specjalną wersją serwisu Instagram dla osób poniżej 13. roku życia. Dostęp do konta młodych użytkowników mieliby także rodzice.

Instagram także dla dzieci? Tak. Pod warunkiem, że rodzice skontrolują treści wyświetlane w serwisie.

Facebook nadal utrzymuje ograniczenie wiekowe dotyczące korzystania z serwisu Instagram. Konto założyć mogą tylko ci, którzy ukończyli 13 lat. Młodsi użytkownicy również będą mogli korzystać z platformy, ale w „ocenzurowanej” wersji.

Instagram także dla dzieci?

Facebook, stworzy taką wersję portalu Instagram, za pośrednictwem której dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły w bezpieczny sposób udostępniać zdjęcia i kontaktować się ze znajomymi. Co najważniejsze, dostęp do ich kont będą mieli także rodzice, którzy zyskają kontrolę nad treściami udostępnianymi dzieciom.

Brytyjski dziennik The Guardian udostępnił wywiad z rzecznikiem Facebooka, czyli koncernu, do którego należy Instagram. Gigant już wprowadził opcję Messenger Kids, która umożliwia czat dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Jak mówił przedstawiciel koncernu cytowany w dzienniku, coraz więcej dzieci prosi rodziców o dostęp do aplikacji, by kontaktować się z rówieśnikami.

Biuro prasowe Facebooka we wcześniejszym poście zwróciło również uwagę na fakt, że wiele dzieci poniżej 13.roku życia mimo ograniczenia wiekowego, i tak zakłada konto w serwisie. Koncern planuje użyć sztucznej inteligencji do sprawniejszej weryfikacji wieku potencjalnych użytkowników.

Gigant cyfrowy stawia na bezpieczeństwo dzieci w sieci. Ich profile mają być prywatne, zaś możliwość wyszukiwania kont dzieci będzie ograniczona.

RadioZET.pl/PAP