Zamknij

Nowy komunikator dla użytkowników Instagrama. Threads konkurencją dla Snapchata?

04.10.2019 10:08
Instagram Threads. Nowa aplikacja dla użytkowników
fot. Shutterstock/ulyana_andreeva (ilustracyjne)

Facebook uruchamia aplikację Threads. To nowy komunikator dla użytkowników Instagrama, który swoim działaniem przypomina konkurencyjny Snapchat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin   

– Threads to samodzielna aplikacja stworzona z myślą o prywatności użytkowników i bliskich kontaktach – informuje Facebook.

Za pośrednictwem aplikacji można będzie udostępniać zdjęcia, filmy i wiadomości. Threads wykorzystuje aparat telefonu, pozwalając użytkownikom na szybkie podzielenie się swoim statusem, zdjęciem czy materiałem wideo z grupą wybranych najbliższych znajomych.

Nowa aplikacja na Instagramie
fot. Newsroom facebook

 CNBC wskazało, że nowy produkt zapożycza wiele elementów z konkurencyjnej aplikacji Snapchat, która także skłania do wysyłania zdjęć czy filmików w prywatnych wiadomościach.

Zobacz także

Na reakcję rynku nie trzeba było długo czekać. Po ogłoszeniu uruchomienia aplikacji Threads akcje firmy Snap spadły nawet o 7 procent.

Choć Facebook zapewnia o bezpieczeństwie danych i prywatności użytkowników, eksperci są sceptyczni. Serwis The Verge zwraca też uwagę, że aplikacja ma funkcję „automatycznej aktualizacji statusu”, która w trybie ciągłym informuje przyjaciół o miejscu, w którym obecnie znajduje się użytkownik – w domu czy w pracy. Zdaniem Verge takie dzielenie się lokalizacją, statusem i innymi prywatnymi danymi wzbudza obawy o prywatność danych.

Zobacz także

PAP przypomina, że to nie pierwsza próba sklonowania Snapchata. Facebook ma już za sobą aplikacje takie jak Poke czy Slingshot. W 2017 roku Zuckerberg podjął kolejną próbkę skopiowania aplikacji. Jak zaznacza CNBC, żadna z nich nie zakończyła się sukcesem.

Zobacz także

Uruchomienie Threads to kolejna premiera amerykańskiego koncernu. Początkiem września Facebook pochwalił się nową aplikacją do randkowania. Analogicznie, po ogłoszeniu aplikacji Facebook Dating, akcje twórcy Tindera straciły na wartości. Aplikacja do randkowania należąca do Facebooka dopiero w 2020 roku pojawi się w Europie.

RadioZET.pl/PAP