Zamknij

Innowacyjne firmy z Polski podbijają Teksas

Olga Papiernik
12.03.2018 17:15
Austin
fot. East News

Najciekawsze polskie projekty interaktywne i firmy technologiczne uczestniczą w branżowym festiwalu South by South West (SXSW) w teksańskim Austin. Swoją ofertę prezentują w pawilonie przygotowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Instytut Adama Mickiewicza - podała w poniedziałek PAIH.

Jak poinformowano, polskie firmy konkurują w tym roku "z 500 innowacyjnymi rozwiązaniami z ponad 40 państw świata".

- Festiwal w Austin to doskonałe miejsce do zderzania własnych pomysłów z innymi oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z międzynarodowym środowiskiem technologicznym. Dla wielu firm jest również przepustką do sukcesu w skali globalnej. Wierzymy, że udział w wydarzeniu zaowocuje zawarciem wielu korzystnych kontraktów, a od połowy marca Polska będzie kojarzona na świecie jako kuźnia innowacyjnych talentów - zaznaczył wiceprezes PAIH Krzysztof Senger.

Jak podkreśliła PAIH, Polska podczas SXSW chce przekonać międzynarodową publiczność, że wspiera rozwój innowacyjnych rozwiązań, a nasz rynek może być "bramą" do regionu. "Dlatego hasłem przewodnim polskiego pawilonu jest +Poland: Gateway to Central and Eastern Europe" - wyjaśniono.

Rodzimy sektor nowoczesnych technologii, jak podała PAIH, reprezentują takie firmy jak edu-tech Nuadu, twórcy aplikacji Onstage, grupa PanGenerator, autorzy platformy STKTK, deweloperzy gier komputerowych The Farm 51 i producent ławek solarnych SEEDiA. "Przedsiębiorstwa zostały wybrane w otwartym naborze przez przedstawicieli Fundacji Startup Poland, IAM i PAIH" - wyjaśniono.

Jak zaznaczył Krzysztof Senger polskie firmy prezentują nowoczesne rozwiązania, - które z powodzeniem mogą być wdrażane do świata biznesu, edukacji i aplikacji użytkowych na rynkach zagranicznych. - Wiele z prezentujących się w tym roku rozwiązań zostało z sukcesem skomercjalizowanych za granicą - podkreślił Senger. Dodał, że udział w tegorocznej edycji festiwalu to - początek regularnej obecności Polski na SXSW.

Pawilon PAIH i IAM będzie można odwiedzić w trakcie SXSW Trade Show do 14 marca.

Festiwal stoi pod znakiem prezentacji, targów, wykładów, warsztatów, paneli dyskusyjnych, spotkań B2B, konkursów i przedstawień artystycznych. Co roku, od ponad 30 lat, wydarzenie przyciąga m.in. innowatorów, inwestorów i wizjonerów z Doliny Krzemowej.

PAP/Magdalena Jarco/OP

pitformat_billboard_750x100_v1