Zamknij

Koronawirus w Indiach. Maseczka ze złota za 4 tys. dolarów

06.07.2020 08:53
Indie. Maseczka ze złota chroni przed koronawirusem
fot. SANKET WANKHADE/AFP/East News

Biznesmen z Indii wziął sobie mocno do serca wartość, jaką ma ochrona przed koronawirusem. Za około 4 tys. dolarów wykonano na jego zamówienie maskę ochronną ze złota.

Pandemia koronawirusa zmieniła codzienne zachowania miliardów ludzi na całym świecie. Dla ochrony przed kolejnymi zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 służby sanitarne zalecają zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych.

Shankar Kurhade, biznesmen z miasta Puna na zachodzie Indii, wydał około 4000 dolarów na wykonaną na miarę maskę ze złota, która ma go chronić przed epidemią koronawirusa. 

"Ludzie proszą mnie o selfie"

- Nie jestem pewien, czy skutecznie chroni mnie przed koronawirusem, więc podejmuję inne środki ostrożności - dodał. Osiem dni zajęło rzemieślnikom wykonanie tej 60-gramowej maski pokrytej złotem.

Zobacz także

Kurhade, który jest właścicielem firmy produkującej hangary, powiedział, że wpadł na pomysł stworzenia dla siebie złotej maseczki po obejrzeniu reportażu o mężczyźnie, który do ochrony przed Covid-19 zafundował sobie maskę ze srebra.

- Ludzie proszą mnie o selfie - powiedział biznesmen z Puny w stanie Maharasztra. I dodał, że ludzie są pod wrażeniem, gdy go widzą w złotej masce.

Ten 49-letni mężczyzna lubi ozdabiać się złotą biżuterią. Jak przyznaje, ma na sobie ok. 1 kg złota, w tym bransoletę, naszyjnik i pierścienie, które nosi na każdym palcu prawej dłoni.

Indie wprowadziły obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych w celu walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od wybuchu epidemii w kraju tym zdiagnozowano ponad 673 tys. zakażeń, ponad 19 tys. osób zmarło. Indie są czwartym krajem, po USA, Brazylii i Rosji, jeśli chodzi o największą liczbę infekcji SARS-CoV-2.

RadioZET.pl/PAP