Zamknij

InPost wprowadził funkcję multiskrytki w paczkomatach

28.04.2020 07:37
InPost. Paczkomaty z funkcją multiskrytki. Jak to działa?
fot. Soft Light/Shutterstock (ilustracyjne)

Kilka paczek w jednym miejscu. Firma InPost zdecydowała się wprowadzić usługę multiskrytki, która pozwala na odbiór kilku przesyłek w paczkomatach w tej samej skrytce. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

InPost ruszył z pilotażowym programem multiskrytki. Dzięki nowej, bezpłatnej funkcjonalności w paczkomatach, kilka przesyłek do jednego odbiorcy będzie umieszczanych w jednej skrytce.

Rozwiązanie w pełnym wymiarze wystartuje w połowie maja, ale już teraz opcja multiskrytki jest już dostępna w wybranych maszynach InPost.

Zobacz także

Paczki w multiskrytce identyfikowane są po numerze telefonu odbiorcy.

Do odbioru paczek wystarczy tylko jeden kod – o paczkach, które znalazły się w multiskrytce, InPost poinformuje klientów w wiadomościach SMS i e-mail.

Wkrótce powiadomienia pojawią się również w aplikacji mobilnej InPost Mobile. Maksymalna ilość paczek, która może być umieszczona w multiskrytce zależy wyłącznie od objętości dostępnej skrytki.

Multiskrytka w paczkomacie. Jak to działa?

- Wprowadzamy nową funkcjonalność, która pozwala usprawnić i skrócić cały proces odbierania przesyłek. Dzięki nowemu i całkowicie bezpłatnemu rozwiązaniu nasi klienci nie będą tracić swojego cennego czasu – mogą odebrać swoje paczki za jednym razem, bez konieczności otwierania każdej skrytki z osobna - podkreślił Rafał Brzoska, prezes InPost.

Jeżeli klient zamówi kilka paczek w ramach zamówienia z jednego sklepu w tym samym czasie, to wszystkie znajdą się w jednej skrytce. Muszą zostać spełnione jednak dwa warunki: sklep ma zamówione produkty na magazynie i wyśle je w tym samym momencie, a kurier InPost będzie miał miejsce w multiskrytce, żeby umieścić tam wszystkie paczki podczas jednego podjazdu pod paczkomat.

Doręczenia paczek nie są wstrzymywane, by złożyć wszystkie w multiskrytce. Jeśli klient zamówi 3 przesyłki u różnych dostawców z odbiorem w paczkomacie, a dwie z nich przyjdą w jednym dniu – to w takim przypadku dwie paczki zostaną umieszczone w multiskrytce, a trzecia w kolejnej skrytce.

Zobacz także

W sytuacji, gdy nie wszystkie paczki zmieszczą się w multiskrytce, to część zostanie umieszczona w innej skrytce paczkomatu.

W jednej multiskrytce mogą znajdować się tylko opłacone przesyłki – jeśli jedna paczka przesłana do tego samego odbiorcy będzie za pobraniem, a inna została wcześniej opłacona, to będą one czekały na odbiór w dwóch różnych skrytkach.

InPost, z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na usługi paczkomatów w związku pandemią koronawirusa, przyspieszył start nowej usługi „paczka w weekend” umożliwiającej dostawy do paczkomatów także w soboty i niedziele. Koszt usługi to 4,99 zł brutto.

W ramach „paczki w weekend” przesyłki zostaną dostarczone do klientów w weekend, jeśli nadanie (czyli przekazanie paczki do paczkomatu lub POP albo złożenie zlecenia na odbiór przez kuriera), nastąpi w sobotę do godziny 13.

InPost posiada w całej Polsce ponad 6 tys. paczkomatów.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe