Zamknij

Ikea podwyższyła cenę hot dogów. Była taka sama od 22 lat

16.09.2019 07:26
Ikea podwyższyła cenę hot dogów. Była taka sama od 22 lat
fot. Robson90/Shutterstock (ilustracyjne)

To zła wiadomość dla wielbicieli hot dogów serwowanych w marketach Ikea. Szwedzka sieć zdecydowała się na podwyżkę ceny parówki podawanej w bułce. Zamiast złotówki, klienci zapłacą dwa złote.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Ikea, która jest obecna na polskim rynku od 1990 roku, jest znana nie tylko z wielkopowierzchniowych sklepów i tanich zakupów mebli oraz innych produktów dekoracji wnętrz. 

Szwedzki market oferuje również strefę gastronomiczną, której od lat symbolem były hot dogi serwowane za złotówkę. Jednak Ikea zmieniła zdanie. Od września tego roku ciepła parówka, podawana w bułce z ketchupem lub musztardą, kosztuje dwa złote.

Zobacz także

Skąd zmiana?

Jak podał serwis Gazeta.pl, powołując się na informacje Otopress.pl, cena hot dogów w Ikei w polskich marketach pozostawała niezmienna od 1997 roku. Jednak obecnie cena sprzedaży nie pokrywa kosztów produkcji dania. 

Decyzja była podyktowana wzrostem cen surowców, których używamy do ich (hot dogów – przyp. red.) przygotowania. Cenę 1 zł utrzymywaliśmy w Polsce od co najmniej 1997 r. Obecnie jednak, ze względu na wzrost cen surowców nie jesteśmy w stanie utrzymać tej ceny. Od 1 września 2019 r., po 22 latach, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany oferty hot dogów w BISTRO IKEA.

Ikea Polska

Szwedzka sieć marketów postanowiła zostawić w ofercie mięsnego hot doga. Nie zmieniła się za to cena dania w wersji wege – nadal dostępny jest za dwa złote.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl