Zamknij

Idea Bank rezygnuje z obsługi kasowej. Jakie zmiany dla klientów?

20.11.2019 16:36
Idea Bank. Rezygnacja z obsługi kasowej. Co to oznacza dla klientów?
fot. stevepb/Pixabay (ilustracyjne)

Idea Bank zamyka obsługę kasową w kolejnych miastach. Ostatnio bank oferujący usługi głównie dla przedsiębiorców zlikwidował oddział we Wrocławiu. Co to oznacza dla klientów? 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Idea Bank jest w trakcie zmian swoich placówek - podał portal Bankier.pl. 

Już w sierpniu tego roku bank podał informację o zamknięciu obsługi kasowej z placówek w Częstochowie, Rybniku i Opolu. Do listy placówek bezgotówkowych został dopisany ten we Wrocławiu.

Zobacz także

Portal zaznaczył, że w każdym z tych przypadków placówka Idea Banku było jedynym oddziałem w danym mieście.

Idea Bank w ubiegłym roku zrezygnował z mobilnych wpłatomatów, które dojeżdżały do klientów i odbierały gotówkę. Natomiast za dokonanie wpłaty w standardowym urządzeniu w kwocie wyższej niż 100 tys. zł pobierana jest prowizja w wysokości 0,39 proc. kwoty wpłaty. To wszystko może działać na niekorzyść przedsiębiorców.

Jak dowiedział się portal, wpłat na rachunki bez prowizji w Idea Banku można dokonywać w placówkach Getin Banku. Na przykład tylko we Wrocławiu ma on osiem placówek. 

Idea Bank kontynuuje rozpoczętą w połowie roku restrukturyzację zatrudnienia, równolegle przeprowadzając głębokie zmiany w sieci sprzedaży.

W trzecim kwartale tego roku Idea Bank rozpoczął proces zmian modelu obsługi klientów w oddziałach w stronę obsługi bezgotówkowej. Jednocześnie jego oddziały są stopniowo przenoszone do innych lokalizacji z oszczędności. Do tej pory zostało objęte zmianami dziesięć placówek.

Zobacz także

RadioZET.pl/Bankier.pl