Zamknij

IPhone 11. Apple pokaże nowy model smartfona

09.09.2019 13:58
IPhone 11 Pro Max. Apple pokaże nowy model smartfona. Kiedy premiera? Jaka cena?
fot. Facebook

Prawdopodobnie 10 września odbędzie się premiera najnowszego modelu smartfona iPhone. Wśród najważniejszych zmian eksperci wymieniają trzy obiektywy w aparacie oraz nowe oprogramowanie. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał branżowy portal CNET, we wtorek w siedzibie Apple w kalifornijskim mieście Cupertino odbędzie się specjalna konferencja. Według ekspertów rynku cyfrowego podczas niej zostaną zaprezentowane najnowsze modele smartfonów – iPhone 11. 

Oczekuje się, że Apple pokaże nowy model w trzech wariantach – podobnie jak stało się w ubiegłym roku, podczas premiery iPhone XS, XS Max i XR. 

Zobacz także

IPhone 11 – co nowego?

Dotychczasowe nieoficjalne informacje mówiły o podobieństwie nowych iPhone'ów do poprzedników.

IPhone 11 Pro i 11 Pro Max mają mieć przekątną ekranu dotykowego OLED 5,8 i 6,5 cala – a model iPhone 11 o przekątnej 6,1 cala. Ponadto jeden z trzech wariantów ma współpracować również z rysikiem Apple, dostępnym w iPadach.

Bloomberg sugerował, że aparat z przodu nowych iPhonów będzie wyposażony w ulepszoną wersję funkcji FaceID, pozwalającą na szersze pole widzenia.  

Największą różnicą ma być nowe ułożenie obiektywów z tyłu smartfona Apple. W rozszerzonej wersji iPhone 11 ma mieć nawet trzy obiektywy – dwa szerokokątne i jeden teleobiektyw, pozwalający na optyczny zoom. W podstawowej wersji telefon ma mieć dwa obiektywy. 

Zobacz także

IPhone 11 – cena

Oprogramowanie smartofna również ma pozwalać na lepszą edycję zdjęć, w tym powiększanie ramki zdjęcia nawet po jego wykonaniu oraz wsparcie słabego oświetlenia. Za działanie urządzenia ma odpowiadać nowy procesor A13 z najnowszą wersją systemu operacyjnego iOS 13.

Obudowa nowych iPhonów ma być wykonana z jeszcze mocniejszego szkła odporniejszego na pęknięcia i kontakt z wodą. Mówi się również o baterii z większą pojemnością energii.

Według CNET ceny premierowych modeli będą zbliżone do tych z ubiegłego roku (od tysiąca dolarów w górę). Oficjalne ceny Apple ma podać w piątek 13 września, kiedy też wystartuje sprzedaż internetowa. Natomiast do sklepów stacjonarnych nowe smartfony mają trafić 20 września.

Kiedy będą dostępne w Polsce? Tego nadal nie wiadomo.

Możliwe, że podczas wtorkowej prezentacji kierownictwo Apple pokaże również najnowszy model smartwatcha. Eksperci oczekują, że będzie on miał zbliżone parametry do najnowszego modelu Apple Watch 4, ale będzie napędzany przez nową wersję systemu WatchOS 6. Ma też kosztować więcej niż 400 dolarów. 

TRANSMISJA Z KONFERENCJI APPLE:

Zobacz także

RadioZET.pl/CNET