Zamknij

Weekendowe przerwy techniczne w sześciu bankach

15.05.2020 15:05
ING. Pekao. Santander. mBank. BOŚ. BPS. Przerwy techniczne w bankach
fot. zoff/Shutterstock (ilustracyjne)

Aż sześć banków ogłosiło przerwy techniczne podczas weekendu 15-17 maja. O czym powinni pamiętać klienci?

Banki w kolejny majowy weekend zaplanowały szereg prac serwisowych w swoich systemach. Z tego powodu klienci BOŚ Banku, Banku Polskie Spółdzielczości, ING Banku Śląskim, mBanki, Pekao i Santandera powinni przygotować się na utrudnienia. 

Podczas weekendu mogą pojawić się trudności z aplikacją mobilną czy płatnościami elektronicznymi.  

BOŚ Bank

Jak podał portal Bankier.pl, od godziny 22 w piątek 15 maja do godziny 22 w sobotę 16 maja bank zapowiedział prace serwisowe. Podczas przerwy technicznej niedostępny będzie system BOŚBank24 oraz Usługa TeleBOŚ. Klienci przez ten czas nie będą mogli także skorzystać z infolinii.

Zobacz także

BPS

W sobotę 16 maja pomiędzy godziną 12 a 14 w Banku Polskiej Spółdzielczości prowadzone będą prace serwisowe. W tym czasie niedostępny będzie system bankowości elektronicznej.

ING Bank Śląski

W niedzielę 17 maja w godz. 00:00 północy do 5:00 oraz w poniedziałek 18 maja od godz. 0:30 do godz. 1:30 zaplanowano prace serwisowe.

Podczas przerwy technicznej 17 maja, klienci banku mogą mieć kłopoty przy płatnościach kartami. Niedostępna będzie również aktywacja kart i nadawanie kodu PIN, zamawianie i przypisywanie karty Mastercard w telefonie, dodawanie karty VISA zbliżeniowa do aplikacji Google Pay i Apple Pay.

W czasie prac serwisowych ograniczamy będzie dostęp do bankowości internetowej Moje ING oraz systemu ING Business, płatności BLIK, internetowych za pomocą Płać z ING oraz płatności dokonywanych kartami, które wymagają potwierdzenia SMS-em. W tym okresie mogą wystąpić trudności przy korzystaniu z bankomatów oraz wpłatomatów.

Natomiast w poniedziałek 18 maja w godz. od 0:30 do 1:30 klienci ING mogą spodziewać się utrudnień w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach sieci Planet Cash/ING.

mBank

W nocy z soboty na niedzielę z 16 na 17 maja od godziny 22 do 8 niedostępna będzie mLinia - mBank zapowiedział przerwę techniczną. W tym czasie klienci mBanku nie połączą również aplikacji mobilnej z rachunkiem bankowym.

Z kolei we wtorek 19 maja pomiędzy godziną 22 a 23 niedostępna będzie usługa eMakler.

Zobacz także

Pekao SA

W sobotę 16 maja od godziny 0:01 do 5:00 zaplanowano przerwę techniczną w Pekao SA. Przez ten czas nie będzie działać system Pekao24, PeoPay oraz usługi maklerskie.

Santander

Od godziny 22 w piątek 15 maja do godziny 8 w sobotę 16 maja niedostępna będzie bankowość internetowa i mobilna. Powodem są zaplanowane prace związane z aplikacją mobilną banku. W tym czasie klienci nie zrobią przelewów zwykłych, natychmiastowych, Przelewów24 oraz płatności mobilnych i za pomocą BILK-a.

Natomiast w niedzielę (17 maja) klienci Santandera nie wypłacą gotówki z bankomatów oraz niedostępne będą wpłaty przy użyciu wpłatomatów.

RadioZET.pl/Bankier.pl