Zamknij

ING Bank Śląski zmienia nazwę? Poruszenie wśród klientów

29.10.2019 10:54
ING Bank Śląski. Będzie nowa nazwa banku? "Wycofam swoje oszczędności. Ja, Ślązak"
fot. Robson90/Shutterstock (ilustracyjne)

ING Bank Śląski zmienia nazwę, ale tylko profilu na Facebooku. Jednak ta informacja wywołała poruszenie wśród części klientów. Bank zaprzeczył, że z jego nazwy zniknie słowo „Śląski”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

ING Bank Śląski, jeden z największych banków w Polsce, wywołał dyskusję na temat zmiany jego nazwy. 

Na profilu na Facebooku (ponad 250 tys. polubień) zmienił on nazwę z ING Bank Śląski na ING Polska. Dlaczego?

Zobacz także

Ma to związek z ujednoliceniem nazw profili społecznościowych w całej Grupie ING” – napisał w oświadczeniu bank. Ta informacja wywołała obawy klientów, którzy przyzwyczajeni się do dotychczasowej nazwy instytucji.

„Dajcie koniecznie znać kiedy zmienicie nazwę. Wycofam swoje oszczędności i zamknę konto. W podziękowaniu, Ja Ślązak” – napisał pan Karol. „Czas zamknąć konto firmowe. Dziękuję za współpracę. Ślązak” – dodał pan Olek.

Zobacz także

Od momentu prywatyzacji Banku Śląskiego, który powstał w 1988 roku, funkcjonuje on pod taką nazwą. Przed 23 laty większościowym udziałowcem banku została holenderska grupa ING. Pod nazwą ING Bank Śląski funkcjonuje od 2001 roku.

Czy zmiana na Facebooku oznacza początek nazwy ING w Polsce? „W nazwie formalnej naszego banku nic nie zmieniamy – nadal będzie to ING Bank Śląski. Zmieni się nazwa w naszych profilach społecznościowych” – zapewnił bank na Facebooku.

ING Bank Śląski posiada ponad 4,8 mln indywidualnych klientów, 62 tys. klientów korporacyjnych, posiada ponad 330 oddziałów. Pod względem aktywów jest czwartym największym bankiem w Polsce (ponad 147 mld zł w II kwartale tego roku).

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl