Zamknij

2500 złotych na zakupy w sklepach IKEA? Sieć ostrzega: to oszustwo

25.06.2020 10:39
IKEA. Bon na zakupy w sklepach to oszustwo! Sieć ostrzega klientów
fot. l i g h t p o e t/shutterstock (ilustracyjne)

Darmowe bony na zakupy w sklepach IKEA? Oszuści podszywają się pod szwedzki koncern i oferują karty podarunkowe na kwotę nawet 2500 złotych na zakupy. Sieć wydała oświadczenie w tej sprawie.

„Z przyjemnością informujemy, że ukończyliśmy 31 lat! Z tej okazji rozdajemy bezpłatny kupon prezentowy IKEA naszym odwiedzającym” – czytamy w poście na Facebooku, którego nadawcą jest „IKEA Polska”.

Pod podejrzanym postem internauci napisali kilkadziesiąt komentarzy dotyczących „promocji”. Warunkiem skorzystania z niej jest w następnym kroku kliknięcie w link i podanie swoich danych. Poprosiliśmy sieć IKEA o odniesienie się do zastrzeżeń internautów. Koncern potwierdza: oszuści podszywają się pod szwedzką markę.

Uwaga na oszustwa. Spółka z Singapuru rozdaje bony do sklepów IKEA

Pierwsze wątpliwości internautów wzbudził fakt, że post opublikowany przez oszustów widnieje jako sponsorowany. Po przejściu na profil nadawcy „IKEA Polska” widzimy, że ten został założony kilka dni temu i ma zaledwie kilkunastu/kilkudziesięciu obserwujących, co podważa jego wiarygodność.

Bon do sklepów IKEA- uwaga na oszustów
fot. Facebook

Po kliknięciu w podejrzany link oszuści proszą o podanie imienia, nazwiska i maila. Poniżej znajduje się regulamin konkursu, którego treść nie pozostawia złudzeń: mamy do czynienia z oszustwem. W pierwszych słowach regulaminu czytamy bowiem, że loteria organizowana jest przez spółkę zarejestrowaną w Singapurze.

Potwierdzamy, że w ostatnich dniach na Facebooku pojawiły się dwa konta podszywające się pod oficjalny profil IKEA.pl. Zostały zamieszczone na nich fałszywe informacje o bezpłatnych kuponach prezentowych IKEA o wartości 2,5 tysiąca złotych. Jest to prawdopodobnie próba oszustwa lub wyłudzenia danych osobowych 

– odpowiada sieć IKEA na pytanie naszej redakcji

IKEA dodaje, że nie ma z takimi akcjami nic wspólnego, a o wszystkich konkursach i promocjach informuje wyłącznie za pośrednictwem oficjalnych kanałów komunikacji firmy IKEA Retail Polska.

Sieć opublikowała też post na Facebooku, w którym ostrzega przed oszustami. „W trosce o własne bezpieczeństwo zwróćcie uwagę czy komunikaty promocyjne faktycznie pochodzą z zaufanego źródła” – czytamy w oświadczeniu. Spółka informuje też, że niebieskie oznaczenie obok nazwy profilu jest potwierdzeniem jego autentyczności.

RadioZET.pl