Zamknij

IKEA chwali się zyskami. Polacy coraz chętniej kupują meble online

30.09.2019 12:20
Ikea zwiększa zyski z e-zakupów
fot. Shutterstock/Goran Bogicevic (ilustracyjne)

IKEA rekompensuje straty wynikające z zakazu handlu w niedzielę i rozwija sprzedaż internetową. Sieć pochwaliła się wynikami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Ponad pół miliona klientów IKEA kupuje online. Sprzedaż internetowa sklepu wzrosła o 68 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Zyski sieci z e-zakupów stanowią 10 procent całej sprzedaży – chwali się sieć IKEA.

Otwarcie sklepu internetowego jeszcze przed wejściem zakazu handlu w niedzielę okazało się doskonałym krokiem – ocenia „Rzeczpospolita”.

W ostatnim roku mieliśmy 33 miliony użytkowników i ponad 118 milionów wizyt na naszej stronie internetowej, a sprzedaż online to już 10 procent naszych obrotów w Polsce.

- mówi Carolina García Gómez, prezes IKEA Poland cytowana przez dziennik.

Jak dodaje gazeta, wprowadzenie zakazu handlu od marca 2018 roku w największym stopniu wpłynęło na producentów elektroniki, odzieży i artykułów domowych. Straty w tych branżach były wyższe niż w sektorze spożywczym.

Zobacz także

„Rzeczpospolita” zwraca także uwagę, że prowadzenie sklepu internetowego równolegle do tradycyjnego handlu staje się powszechne. Jak wynika z danych wywiadowni Biosnode Polska, w pierwszym półroczu 2019 roku przybyło aż 2,8 tysiąca sklepów internetowych. Wartość polskiego e-handlu szacowana jest na 50 miliardów złotych.

– Sklepów internetowych będzie przybywać wraz ze zmniejszaniem się liczby barier wejścia na rynek. Dzisiaj, korzystając z gotowych rozwiązań i pakietów ofert, można stać się właścicielem własnego sklepu internetowego oraz własnej firmy założonej online właściwie z dnia na dzień – mówi dr Szymon Wierciński, ekspert w zakresie strategii e-biznesu z Akademii Leona Koźmińskiego dla dziennika.

Zobacz także

Ikea pozostaje wierna także sprzedaży stacjonarnej. W najnowszym komunikacie sieć ogłosiła, że w pierwszej połowie 2021 roku otworzy kolejną placówkę – w Szczecinie. IKEA posiada obecnie 11 sklepów stacjonarnych w dziewięciu miastach w Polsce. Sklep w Szczecinie będzie pierwszym w regionie północno-zachodniej Polski. 

Zobacz także

RadioZET.pl/”Rzeczpospolita”