Zamknij

IKEA znów otwarta w całej Polsce. Kolejki przed sklepami

04.05.2020 13:51
IKEA znów otwarta. Tłumy klientów przed sklepami [WIDEO]
fot. Dorota Niecko/Twitter (Screenshot)

IKEA otworzyła w poniedziałek ponownie wszystkie swoje markety w całej Polsce. Przed sklepami otworzyły się długie kolejki klientów, którzy po ponad miesięcznej przerwie znów mogli zrobić zakupy w szwedzkiej sieci marketów wnętrzarskich. 

4 maja wszedł w życie drugi etap "odmrażania" gospodarki, który w dużej mierze objął handel. Swoje podwoje znów mogły otworzyć galerie handlowe i inne sklepy wielkopowierzchniowe (zgodnie z zaleceniami sanitarnymi). Na tej liście znalazła się również IKEA, która 14 marca podjęła decyzję o zamknięciu wszystkich 11 sklepów w całej Polsce. 

O tym, że klienci IKEI długo czekali na możliwość ponownego zrobienia zakupów w marketach tej sieci, świadczą zdjęcia i filmy zrobione w poniedziałek przed sklepami w różnych częściach kraju.

Zobacz także

Długie kolejki przed sklepami IKEA

Jak podał "Dziennik Zachodni", kolejka osób oczekujących na wejście do IKEI w Katowicach ciągnęła się przez kilka sektorów parkingu przed sklepem. Według relacji jednej z klientek, na którą powołał się dziennik, na możliwość zrobienia zakupów w poniedziałkowy poranek trzeba było czekać co najmniej pół godziny. Według nowych wytycznych (jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej), w sklepie może być jednocześnie 1300 klientów - IKEA w Katowicach ma 20 tys. mkw. powierzchni na dwóch poziomach.  

Również długie kolejki klientów zarejestrowano przed marketem IKEI w Poznaniu. 

IKEA w Polsce pozostawała zamknięta w dniach 14 marca - 3 maja.

- Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz klientów zawsze jest dla nas najważniejsze. Dlatego też wszystkie nasze sklepy są bardzo dobrze przygotowane pod względem bezpieczeństwa na przyjęcie klientów. Ponowne uruchomienie sprzedaży stacjonarnej w sklepach IKEA jest również elementem naszej troski o ciągłość biznesu i tym samym utrzymanie stabilizacji życiowej naszych pracowników - podkreśliła Carolina Garcia Gomez, prezeska IKEA Retail Polska i dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju.

We wszystkich sklepach IKEA obowiązują nowe przepisy dotyczące drugiego etapu łagodzenia obostrzeń w funkcjonowaniu gospodarki otworzyły drogę do wznowienia sprzedaży stacjonarnej.

IKEA Polska - nowe wytyczne

Zobacz także

Szwedzka sieć sklepów wnętrzarskich poinformowała również o uruchomieniu 8 nowych punktów odbioru produktów zamówionych przez internet.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy uruchomionych zostało sześć nowych Punktów Odbioru Zamówień IKEA:

● Gliwice - CH Europa Centralna ul. Pszczyńska 315,
● Radom - Galeria Feniks, Aleja Józefa Grzecznarowskiego 29/31,
● Zielona Góra - SG GO Grzegorz Simon (podwykonawca UPS) ul. Rzeźniczaka 15,
● Olsztyn - aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 75a,
● Częstochowa - Bór 67/69
● Gorzów Wielkopolski - Kostrzyńska 89E

W tej chwili więc działa ich już 13. Już wkrótce otwarcie kolejnych:

● Toruń - Forteczna 13,
● Wieliczka - Jasna 6.

Dodatkowo, IKEA zapewnia bezkontaktowy odbiór osobisty wszystkich zamówień internetowych w domach klientów, jak również umożliwia dostęp internetowy lub telefoniczny do większości usług. Klienci, którzy potrzebują dobrze zaprojektowanych mebli oraz pomysłów na urządzenie własnego biznesu mogą korzystać z usług IKEA dla Firm. W tym przypadku oferta obejmuje wybór, finansowanie oraz realizację zamówienia. 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/mat. prasowe